S7 Skarżysko Kamienna do końca roku? GDDKIA: Prace idą planowo
Budowa S7 Skarżysko Kamienna idzie zgodnie z harmonogramem. Jest szansa, że do końca roku kierowcy pojadą brakującym odcinkiem trasy S7 w woj. świętokrzyskim. Zdjęcia: GDDKIA

Postępują roboty bitumiczne i przy obiektach na odcinku budowanej drogi ekspresowej S7 od granicy województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego do Skarżyska-Kamiennej. Zakończenie wszystkich robót zgodnie z umową to maj 2020 roku. Jest jednak szansa, że przy sprzyjającej pogodzie prace potrwają krócej, a kierowcy pojadą nową trasą pod koniec tego roku.

Zgodnie z harmonogramem idą roboty na budowie skarżyskiego odcinka drogi ekspresowej S7 między granicą województw świętokrzyskiego i mazowieckiego a węzłem drogowo-kolejowym w Skarżysku-Kamiennej. Kontynuowane są roboty bitumiczne. Roboty wykonywane są na całym odcinku o łącznej długości 7,6 km. Na odcinkach ciągu głównego drogi ekspresowej S7 o łącznej długości około 4 km ułożona została podbudowa bitumiczna. Niemal równolegle na podbudowie układana jest przedostatnia warstwa wiążąca nawierzchni, która pokrywa około 47 procent ciągu głównego. Roboty ziemne wykonywane są głównie w sąsiedztwie obiektów inżynierskich i w obrębie wykopu w gruncie skalistym.

 

Układanie nawierzchni na skarżyskim odcinku drogi ekspresowej S7

Układanie nawierzchni na skarżyskim odcinku drogi ekspresowej S7. Zdjęcia: GDDKIA

Do zabetonowania pozostały ustroje nośne dwóch obiektów inżynierskich w obrębie węzłów Skarżysko Północ i Skarżysko Zachód. Na pozostałych mostach i wiaduktach wykonywane są dylatacje, kapy chodnikowe, izolacje czy nawierzchnie.

 

Budimex prowadzi prace na obiektach inżynierskich drogi S7 w Skarżysku Kamiennej

Budimex prowadzi prace na obiektach inżynierskich drogi S7 w Skarżysku Kamiennej. Zdjecia: GDDKIA

Wykonawcą odcinka S7 Skarżysko Kamienna - granica  z woj. mazowieckim jest Budimex S.A. Zgodnie z umową roboty na skarżyskim odcinku drogi ekspresowej S7 powinny zakończyć się w maju 2020 roku. Jednak wykonawca deklaruje zapewnienie przejezdności ciągu głównego S7 w grudniu br. przy sprzyjających warunkach pogodowych.

Nowy odcinek o długości 7,6 km połączy wybudowany w tym roku fragment drogi ekspresowej S7 od Radomia do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego z istniejącym węzłem drogowo-kolejowym w Skarżysku-Kamiennej. Dzięki inwestycji, która zakończy się w 2020 roku, droga nr 7 na całym świętokrzyskim odcinku o długości prawie 100 km zyska pełne parametry trasy ekspresowej. Nowa droga będzie biegła po nowym śladzie na zachód od istniejącej trasy.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

As
2019-08-01 23:59
Budimex i Strabag = klasa... Nie to co partacze z Włoch
Oli
2019-07-16 10:26
Budimex i wszystko jasne
Scyzor
2019-07-16 08:01
Brawo !!!! To się ceni. Widać porządna firma nie to co te partacze i nieroby z Włoch np. Salini.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: