W 2020 r. decyzja środowiskowa dla mostu i Lwowskiej Bis DK77 w Sandomierzu
W 2020 roku ma być wydana decyzja środowiskowa dla mostu przez Wisłę w Sandomierzu. Potem będą mogły ruszyć przetarg i prace w formule projektuj i buduj. Zdjęcia: GDDKIA

Rozpoczyna się opracowywanie dokumentacji środowiskowej dla ważnych inwestycji w Sandomierzu. Chodzi o przebudowę mostu i budowę ulicy Lwowska Bis w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik - Stalowa Wola – Przemyśl.

- Podpisaliśmy umowę na opracowanie raportu oddziaływania inwestycji na środowisko i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przebudowy mostu na Wiśle w Sandomierzu i budowy ulicy Lwowskiej Bis – poinformował kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Wykonawca, firma Ekkom, będzie miała 17 miesięcy na sporządzenie dokumentacji środowiskowej i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla wzmocnienia istniejącego mostu przez rzekę Wisłę oraz budowy przejścia drogi krajowej nr 77 przez Sandomierz po prawej stronie Wisły (ulica Lwowska Bis jako nowy przebieg wraz z włączeniem do drogi krajowej nr 77). Koszt dokumentacji to około 278 tysięcy złotych. Uzyskanie decyzji środowiskowej planowane jest w 2020 roku.

 

Opracowanie dokumentacji środowiskowej i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach pozwoli na rozpoczęcie kolejnego etapu prac. W ramach zadania zostanie przebudowany i zamknięty stary most i powstaną nowe dojazdy do obiektu. Inwestycja ma być realizowana w trybie projektuj i buduj.

 

Zbudowany w 1953 roku most z uwagi na stan techniczny został zamknięty w 2013 roku, a ruch w obu kierunkach odbywa się po wybudowanym w roku 2011 nowym obiekcie. Docelowo, dzięki planowanej przebudowie starego obiektu, przeprawa przez Wisłę w Sandomierzu będzie dwujezdniowa.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: