• Facebook - conadrogach
Warmińsko-mazurskie: Po zimie ruszają kolejne prace na DW519
Wraz z końcem zimy wraca rozbudowa ponad 13 km odcinka DW519 od skrzyżowania z krajową 7 w Małdytach do Morąga. Zdjęcia: Skanska

Drogowcy wznowią prace na drodze wojewódzkiej nr 519 w woj. warmińsko-mazurskim. Inwestycja obejmuje kompleksową rozbudowę ponad 13-kilometrowego odcinka od skrzyżowania z krajową 7 w Małdytach do Morąga.

- Z uwagi na specyfikę prac nawierzchniowych roboty wykonujemy przy sprzyjających warunkach pogodowych. W listopadzie 2016 r. odcinek Dobrocin – Morag i Małdyty – Wilamowo poddaliśmy na całej długości frezowaniu profilującemu, zaś w grudniu położyliśmy pierwszą połowę drogi na obydwu odcinkach oraz poszerzyliśmy pas drogowy Dobrocin – Morąg – informuje Anna Strożek z biura prasowego Skanska, wykonawcy prac.

Położenie dolnej warstwy na drugiej połowie 3,5-kilometrowego odcinka Dobrocin – Morąg zaplanowane jest na drugą połowę marca 2017 r., zaś na drugiej połowie 3-kilometrowego odcinka Małdyty – Wilamowo na pierwszą połowę kwietnia br. Zgodnie z zatwierdzoną tymczasową organizacją ruchu roboty prowadzone będą przy połówkowym, tymczasowym zamykaniu 1-kilometrowych odcinków.

Położenie dolnej warstwy znacznie upłynni ruch mimo prowadzonych prac. W kolejnych etapach wykonawca położy warstwę wiążącą oraz ścieralną. Czynności odbiorowe nastąpią po zakończeniu inwestycji.

Wartość kontraktu to blisko 24 mln zł netto. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: