CZECHY - AUTOSTRADA D2 - INFORMACJE, PRZEBIEG, OPŁATY

AUTOSTRADA D2: BRNO – BŘECLAV – SŁOWACJA

Autostrada D2 ma długość 61 km, łączy Brno z granicą Czech i Słowacji. Biegnie przez miasto Břeclav. Jest gotowa na całym odcinku. To dawne połączenie Pragi i Bratysławy.

Autostrada D2 odbija w Brnie od Autostrady D1, która łączy Brno z Pragą. Trasa biegnie od Brna na południe. Jedynym ważnym miastem, jakie napotyka jest Brzecław, który mija od wschodu. To do tego miasta odbija od D2 droga krajowa nr 55 (w przyszłości będzie to również autostrada). Na granicy ze Słowacją (przejście Břeclav/Brodské) droga łączy się ze słowacką autostradą D2, która biegnie do Bratysławy i dalej do granicy z Węgrami.

Autostrada D2 jest płatna - winieta wymagana jest na całym niemal odcinku. Z opłaty wyłączono jedynie bardzo krótki bo 3 km odcinek na obwodnicy Brna, od połączenia z autostradą D1 do węzła Brno-Chrlice. Z opłaty zwolniono także pojazdy wjeżdżające do Czech ze Słowacji na odcinku od granicy do pierwszego parkingu (MOP) Lanžhot na 55,5 km trasy. Ma to umożliwić kierowcom bezpieczny zakup winiety.

Zobacz szczegółową mapę płatnych odcinków czeskich autostrad.

Poniżej prezentujemy mapę samochodową google - mozesz zobaczyć przebieg autostrady D1 Brno - Słowacja na aktywnej mapie.

 

CZECHY AUTOSTRADA D2 - MAPA GOOGLE

odcinki gotowe
odcinki w budowie
odcinki planowane
zobacz aktywną mapę