CZECHY - AUTOSTRADA D48 - INFORMACJE, PRZEBIEG, OPŁATY

AUTOSTRADA D48: BĚLOTÍN – CIESZYN

Autostrada D48 połączy autostradę D1 za Ołomuńcem z Cieszynem i Polską. Docelowo będzie miała 70 km. Jest gotowa w niespełna połowie. To ważne połączenie z polską siecią dróg szybkiego ruchu.

Autostrada D48 startuje na wschód od Ołomuńca, gdzie odbija od autostrady D1, w okolicach miejscowości Bělotín. Droga prowadzi na wschód, ale kończy się po 3 km na węźle Bělotín Wschód. Dalej, przez ok. 26 km biegnie jako droga krajowa – tu autostrada jest albo na etapie planowania albo już w budowie. Dokładnie – od miejscowości Rybí do Příbora trwa budowa drogi, na obwodnicy Příbora jest już gotowy krótki bo 1 km odcinek autostrady i dalej do Rychaltic trwa również budowa. Oba budowane odcinki zostaną oddane do ruchu w 2020 roku. W Rychalticach, na 38 km znowu wjeżdżamy na autostradę D48 i nią docieramy po 6 km do miejscowości Frýdek-Místek. Obwodnica tego miasta nie ma statusu autostrady, ale po 9 km droga znowu zyskuje oznaczenie D48 i dociera do czeskiego Cieszyna i dalej polskiej granicy, na której łączy się z drogą ekspresową S52.

Autostrada D48 jest drogą płatną na dwóch odcinkach: między węzłem Bělotín (1 km) na połączeniu z autostradą D1 i węzłem Bělotín-Wschód 3km dalej oraz na dłuższym, bo 23 km odcinku między węzłami Frýdek-Místek (47 km) na zakończeniu obwodnicy tego miasta i Žukov (70 km), na początku obwodnicy Ostravy.

Zobacz szczegółową mapę płatnych odcinków czeskich autostrad.

Poniżej prezentujemy mapę samochodową google - mozesz zobaczyć przebieg autostrady D48 na aktywnej mapie.

CZECHY AUTOSTRADA D48 - MAPA GOOGLE

odcinki gotowe
odcinki w budowie
odcinki planowane
zobacz aktywną mapę