1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Będzie nowy łącznik z obwodnicą Niska i Stalowej Woli

Będzie nowy łącznik z obwodnicą Niska i Stalowej Woli

  1. conadrogach.pl
  2. MIB
  3. 2018-02-07
Będzie nowy łącznik z obwodnicą Niska i Stalowej Woli
Powstanie dodatkowy łącznik z obwodnicą Stalowej Woli i Niska. Mapa: MIB
Powstanie dodatkowe połączenie obwodnicy Stalowej Woli i Niska z drogą powiatową nr 1024R. Inwestycja realizowana jest z uwagi na liczne wnioski lokalnych władz samorządowych oraz mieszkańców.

Koncepcja budowy nowego łącznika z obwodnicą Niska i Stalowej Woli przewiduje wykonanie skrzyżowania trójwlotowego (rondo) zlokalizowanego w km ok. 2+400 oraz budowę łącznicy do ul. Czarnieckiego w Stalowej Woli. Takie rozwiązanie ma pozwolić na uniknięcie ograniczeń w ruchu na ul. Czarnieckiego - nad obwodnicą powstanie wiadukt drogowy w ciągu drogi powiatowej.

- Szczegółowe rozwiązania dotyczące geometrii skrzyżowania łącznicy z ul. Czarneckiego zostaną zaprojektowane po przeprowadzeniu przez wykonawcę obwodnicy pomiarów ruchu i opracowaniu analizy uwzględniającej aktualne i prognozowane natężenia strumieni pojazdów. Dodatkowy zakresu robót będzie realizowany przez obecnego wykonawcę, w ramach podpisanej umowy – informują drogowcy.

Umowa na realizację obwodnicy Niska i Stalowej Woli w formule „Projektuj i buduj” została podpisana 30 sierpnia 2017 r. Konsorcjum firm: Mostostal Warszawa i Acciona Construcción SA wykona obwodnicę Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 za blisko 200 milionów zł. Termin zakończenia wszystkich prac to połowa 2021 r.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 77 Jak dojadę - Nisko Jak dojadę - Stalowa Wola