Cena i doświadczenie przesądzi o wyborze projektanta obwodnicy Poręby i Zawiercia
Kto zaprojektuje II odcinek obwodnicy Zawiercia w ciągu DK78? Na wykonawce czeka też sąsiedni odcinek obwodnicy...Zdjęcia: GDDKIA

Trwa przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy II odcinka obwodnicy Poręby i Zawiercia w ciągu drogi krajowej nr 78. Wygra oferta z najniższą ceną i najlepszym doświadczeniem projektanta. Potem ruszy przetarg na prace budowlane. Z kolei na wykonawcę prac „projektuj i buduj” czeka jeszcze sąsiedni odcinek obwodnicy.

- Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy II odcinka obwodnicy Poręby i Zawiercia w ciągu drogi krajowej nr 78. Na oferty czekamy do 24 września 2019 r. W przetargu zastosowaliśmy kryteria udzielenia zamówienia: cena i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia, gdzie cena stanowi 60%, a doświadczenie 40% - poinformował Jan Krynicki, rzecznik  Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Mapa przebiegu obwodnicy Zawiercia i Poręby w ciągu DK78

Mapa przebiegu obwodnicy Zawiercia i Poręby w ciągu DK78. Mapa: GDDKIA

Zamówienie dla II części obwodnicy Poręby i Zawiercia w ciągu DK78 obejmuje przygotowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla realizacji budowy II odcinka obwodnicy (Kromołów - Żerkowice), stanowiącej dalszą część obwodnicy Poręby i Zawiercia. Zadanie to będzie realizowane w formule tradycyjnej "buduj". W ten zakres nie wchodzi zaprojektowany już odcinek obwodnicy IIB stanowiący włączenie obwodnicy do istniejącego śladu DK78.

Przypominamy, że pierwszy przetarg na realizację obwodnicy Poręby i Zawiercia do Żerkowic został unieważniony za sprawą ofert przewyższających kwotę jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedsięwzięcia. Drogowcy ogłosili ponowny przetarg na realizację w systemie projektuj i buduj I odcinka, Siewierz-Poręba-Zawiercie (Kromołów).

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Scyzor
2019-08-07 10:37
Ja już przestałem wierzyć w to, że ta obwodnica kiedyś powstanie.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: