• Facebook - conadrogach
Dolnośląskie: Olbrzymie opóźnienie na budowie S3 Lubin - Polkowice
Drogą ekspresową S3 Legnica - Nowa Sól nie pojedziemy zgodnie z terminem kontraktowym (tj. czerwiec 2018 r.) Wykonawca odcinka S3 Lubin - Polkowice ma gigantyczne opóźnienia. Zdjęcia: GDDKIA

Nową drogą ekspresową S3 z Nowej Soli do Legnicy mieliśmy pojechać w połowie tego roku. Niestety okazuje się, ze nadal będziemy stać w korkach, bo termin nie zostanie dotrzymany. Wykonawca jednego z dolnośląskich odcinków Lubin – Polkowice ma gigantyczne opóźnienie…

W ramach budowy fragmentu drogi ekspresowej S3 Lubin – Polkowice miało powstać około 14,5 kilometrów drogi po dwa pasy w każdym kierunku wraz z pasem awaryjnym oraz węzły drogowe: Kaźmierzów w km 34+056,79, Polkowice w km 41+190,00, Lubin Północ w km 47+142,56.

 

Na odcinku S3 Lubin - Polkowice wykonawca nie radzi sobie z budową. Opóźnienia sa olbrzymie

Na odcinku S3 Lubin - Polkowice wykonawca nie radzi sobie z budową. Opóźnienia sa olbrzymie. Zdjęcia: GDDKIA

Okazuje się, ze zadanie przerosło wykonawcę i zupełnie przestał radzić sobie z płynnością i organizacją pracy. Wcześniej informowaliśmy o problemach z płatnościami dla podwykonawców odcinka drogi S3 Lubin – Polkowice. Ostatecznie jesienią podwykonawcy konsorcjum firm Salini i Pribex zaprzestali prac, gdyż nie doczekali się wypłaty wynagrodzeń. Dodatkowo na placu budowy też niewiele możemy zauważyć, brak zaawansowanych prac i ekip robotników. Dotarliśmy do informacji, z których wynika, ze poślizg z budową niektórych obiektów inżynierskich wynosi już około 500 dni.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na sąsiednich odcinkach: obwodnicy Lubina i z Lubina do Legnicy. Tu nowa droga widoczna jest gołym okiem, kierowcy korzystają też z niektórych nowych odcinków trasy.

 

Odcinek drogi ekspresowej S3 Lubin - Legnica

Odcinek drogi ekspresowej S3 Lubin - Legnica. Styczeń 2018. Zdjecia: GDDKIA

Droga ekspresowa S3 docelowo będzie miała ok. 480 km i będzie przebiegać południkowo od zespołu portów morskich Szczecin – Świnoujście na północy, wzdłuż zachodniej granicy kraju, poprzez okolice Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry, Lubina, Legnicy, Jawora, Bolkowa oraz Kamiennej Góry do południowej granicy Polski w Lubawce. S3 będzie mieć kontynuację na terenie Republiki Czeskiej w postaci autostrady D11 (dotychczas droga ekspresowa R11). Połączenie obu dróg realizowane jest na podstawie międzynarodowej umowy rządowej.

Droga ekspresowa S3 stanowi element korytarza paneuropejskiego. Jako fragment europejskiej trasy E65, wiodącej z północy na południe Europy, docelowo połączy Malmö w Szwecji, będące ważnym ośrodkiem gospodarczym i portowym, z południem Europy, z miejscowością Chania w Grecji.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Lucjusz
2018-02-26 07:52
Wszędzie gdzie selini buduje są opuźnienia
mila
2018-02-22 12:46
jak zwykle pisuarom i ich tępym wyborcą niedorozwojom będzie wszystko pasowało
ODPIS
2018-02-19 22:04
Na odcinku Lubin - Polkowice mają powstać dwie jezdnie po trzy pasy. Tu droga ma być szersza. Na prawdę trzeba mieć niezły tupet aby w taki sposób budować jak to robi Salini. Na drodze zastępczej coraz częściej giną ludzie. Czy ktoś w GDDKiA jeszcze myśli...
olo
2018-02-17 15:38
Do frant. Jesteś trollem i baranem. Bo inaczej takiego jak Ty nie można nazwać. Jeśli twierdzisz, że to wszystko rozpoczęli poprzednicy Po i PSL to budowę tego odcinka też rozpoczęli nieudacznicy z PO I PSL . To oni wybrali tego wykonawcę. Termin rozpoczęcia budowy to 22.12.2014 r. Jest do sprawdzenia na stronach GDDKIA. I to oni ponoszą odpowiedzialność za wybór wykonawcy, mając świadomość , że już wcześniej były problemy z Salini. Tak samo jest z pozostałymi drogami. Wszystkie opóźnienia w oddaniu dróg są związane z wykonawcami wybranymi prze PO I PSL. Obecną ekipę będzie można ocenić za jakiś czas.
Kielcok
2018-02-16 11:02
Do vt5: No i czego skrzeczysz bezmózgi POjebie? Umowa z wykonawcą jest jedynym dokumentem który reguluje stosunek zamawiającego w stosunku do wykonawcy. Co z tego ze "ludzie wiedzieli"? Jaką ty szkole kończyłeś? Wg TVNu jesteś przecież ten mudrzejszy i z większego miasta, głąbie jeden....
vt5
2018-02-15 15:32
a niedawno pisuary i wy pisaliście że jest super,ludzie to sygnalizowali już pół roku temu ,zrobiliście się tubą propagandową ,,dobrej zmiany"
1andrzej
2018-02-14 20:10
Nigdy więcej Salini.
bodzio
2018-02-14 11:52
Włosi mają pieniądze na mecenasów, nie mają dla podwykonawców a umowy podpisało...
1 2 następna >

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: