53

DROGA KRAJOWA 53

Droga krajowa nr 53
Przebudowa drogi krajowej nr 53 prowadzono była m.in. w Szczytnie. Zdjęcia: conadrogach.pl

Droga krajowa o długości ok. 123 km pomiędzy Olsztynem, województwo warmińsko-mazurskie i Ostrołęką, województwo mazowieckie. Droga biegnie przez miejscowości Pasym, Szczytno, Rozogi, Dąbrowy, Myszyniec, Kadzidło.

Droga krajowa nr 53 w Olsztynie

Droga zaczyna swój bieg nieopodal olsztyńskiego Osiedla Kormoran, na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego, Synów Pułku i Pstrowskiego, na styku z drogą wojewódzką nr 16 (Dolna Grupa, województwo kujawsko-pomorskie – Ogrodniki, województwo podlaskie). 53-ka biegnie Pstrowskiego na wschód i nią wylatuje z miasta. Droga przejeżdża przez centrum Pasymia (ulicami Olsztyńską, Jana Pawła II i Szczycieńską), przez Grom i dociera do przedmieść Szczytna.

Droga krajowa nr 53 w Szczytnie

Tam z prawej strony dołącza do niej droga wojewódzka nr 58 (Olsztynek – Szczuczynek, województwo podlaskie). Obie drogi krajowe wjeżdżają do centrum miasta, gdzie dołącza do nich kolejna – nr 57 (Bartoszyce – Pułtusk). Drogi biegną wspólnie ul. Odrodzenia aż docierają do skrzyżowania z Warszawską, 1 Maja i Polską. Tam każda idzie w swoją stronę – 53-ka na wprost, w tę ostatnią, ul. Polską. Polska przechodzi w Piłsudskiego, ta w Ostrołęcką a ta z kolei opuszcza miasto w kierunku wschodnim. Po ponad 25 km, we wsi Rozogi, w lewo odbija droga krajowa nr 59 (wiedzie do Giżycka) a 52-ka skręca w prawo i biegnie na południe. Po 12 km od tego miejsca droga wpada ul. Pawłowskiego do Myszyńca.

Droga krajowa nr 53 w Myszyńcu

Tam spotyka dwie drogi wojewódzkie. Pierwsza na skrzyżowaniu z Poległych – nr 614 (Myszyniec – Chorzele), druga na skrzyżowaniu z Reymonta – nr 645 (Myszyniec – Łomża). Minąwszy obie 53-ka opuszcza miasto ul. Stefanowicza. Niemal 40 km dalej krajowa 53-ka, nieniepokojona po drodze, dociera na północne obrzeża Ostrołęki. Tam dociera do drogi krajowej nr 61 (Warszawa – Augustów)i kończy swój bieg.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Dzoncio 3524
2018-01-28 16:41
W olsztynie czyli tam gdzie ma swój początek jest 2 pasmowa droga (i fajnie) ale fajne się kończy dlatego że na odcinku Olsztyn-Szczytno jest sporo zakrętów W szczytnie droga przy ratuszu jest wąska ale za to ładnie ozdobiona kwiatami Milczę do rozog gdzie wpada Droga krajowa 59 i droga do wielbarka. Jest kiepsko bo nie ma ronda które będzie bezpieczne a jest budowane. Czekam! Gdy zaczyna się woj.mazowieckie w myszyńcu droga jest kręta przy drodze do księżego lasku i ciasna potem jest sporo nierówności ale trwa rozbudowa Czekam również! i w kadzidle droga jest naprawdę lepsza pomimo tego że przy skręcie do łys jest ostry zakręt i tu kończy się mój komentarz w ostrołęce jest spoczko

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: