Droga ekspresowa S11 Bobolice - Szczecinek ma być przejezdna w lipcu 2026 r.
- Michał Zawadzki
- 2026-05-15
Inwestycja obejmuje projekt i budowę ponad 24-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S11 pomiędzy węzłem Bobolice a węzłem Szczecinek Północ.
W ramach inwestycji powstaną dwa węzły drogowe:
- Wierzchowo - ze zjazdem na obecną drogę krajową nr 11 oraz
- Szczecinek Północ - ze zjazdem na Północną Obwodnicę Szczecinka, której budowa wystartowała z początkiem 2026 roku (termin zakończenia to 2027 rok).
Na trasie przewidziano także liczne rozwiązania z zakresu ochrony środowiska, takie jak ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt, urządzenia melioracyjne oraz rekultywację terenów po zakończeniu budowy.
Kontrakt o wartości 1,1 mld zł realizuje Intercor Sp. z o.o. Umowa podpisana 30 sierpnia 2023 r. zakłada oddanie do ruchu 24 km trasy w lipcu 2026 roku.
Droga ekspresowa S11 będzie połączeniem Śląska z Koszalinem. Jej budowa jest najbardziej zaawansowana w województwie pomorskim. Odcinek o długości 48 km od Koszalina do Bobolic oddano do ruchu w 2023 roku. Obwodnica Szczecinka o długości 12 km powstała wcześniej bo w 2019 roku. Oddanie do ruchu fragmentu pomiędzy Bobolicami i Szczecinkiem zakończy proces budowy drogi na terenie województwa.
Zdjęcia z budowy drogi S11 Bobolice - Szczecinek (GDDKiA):