Budowa drogi ekspresowej S6 Bobrowniki - Skórowo na ostatniej prostej
- Michał Zawadzki
- GDDKiA
- 2026-05-15
W ramach inwestycji powstanie ponad 13-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S6 w przekroju 2x2. To środkowy fragment budowanej drogi ekspresowej pomiędzy Słupskiem i Lęborkiem.
Obwodnica Słupska została oddana do ruchu w lipcu 2025 roku, kiedy to zakończono budowę 2 jezdni drogi. Od Słupska do Goleniowa przez Koszalin, Kołobrzeg, Płoty i Nowogard droga jest już gotowa.
Obwodnicę Lęborka oddano do ruchu z końcem kwietnia 2026 roku (22 km odcinek Leśnice - Bożepole Wielkie).
Na odcinku Bobrowniki - Skórowo zaplanowano dwa węzły drogowe, oba ze zjazdem na drogi lokalne: węzeł Rzechcino i Skórowo.
Zakres prac obejmuje także budowę i przebudowę dróg lokalnych, infrastruktury pieszo-rowerowej, obiektów inżynierskich, systemu odwodnienia oraz urządzeń ochrony środowiska, takich jak przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne i ogrodzenia. W ramach inwestycji powstanie 10 przejść dla zwierząt oraz 5 wiaduktów, a całość zostanie wyposażona w nowoczesne systemy bezpieczeństwa ruchu drogowego i zarządzania ruchem.
Drogę buduje Konsorcjum Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. i Aldesa Construcciones S.A. Umowę na jej realizację podpisano w czerwcu 2021 roku. Wartość kontaktu to 283,2 mln zł.
GDDKiA podtrzymuje, że droga będzie przejezdna w czerwcu br.
Oto zdjęcia S6 pomiędzy Bobrownikami i Skórowem (źródło: GDDKiA):