Gdzie elektryczne doładowanie na A4 Wrocław Katowice i S8 Wrocław – Łódź?
Na autostradzie A4 Wrocław - Katowice i S8 Wrocław - Łódź ładowanie pojazdów elektrycznych od przyszłego roku. Źródło: GDDKIA

Znamy 10 lokalizacji punktów ładowania pojazdów elektrycznych na Miejscach Obsługi Podróżnych kategorii I na autostradzie A4 pomiędzy Wrocławiem i Katowicami oraz drodze ekspresowej S8 między Wrocławiem i Łodzią. Oto gdzie kierowcy będą mogli doładować swoje elektryczne pojazdy…

Drogowcy wybrali najkorzystniejsze oferty dla 10 lokalizacji punktów ładowania pojazdów elektrycznych i podpisali umowy na dzierżawę. Oto gdzie pojawią się nowe stacje:

Stacje doładowań pojazdów elektrycznych na A4 i S8 Stacje doładowań pojazdów elektrycznych na A4 i S8. Źródło: GDDKIA

Przypomnijmy, że w lutym 2019 roku GDDKiA ogłosiła przetarg na dzierżawę fragmentów nieruchomości przeznaczonych pod budowę ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych. W ramach ogłoszenia szukaliśmy chętnych do pełnienia roli operatora ogólnodostępnych punktów ładowania oraz dostawcy usługi ładowania dla punktów zlokalizowanych na 13 obiektach MOP (kategorii I) w ciągu autostrady A4 między Wrocławiem a Katowicami, oraz drogi ekspresowej S8 od Łodzi do Wrocławia.

Do postępowania przetargowego przystąpiło trzech oferentów:

  • Ekoenergetyka Polska Sp. z o.o.,
  • Konsorcjum Greenway Polska Sp. z o.o. oraz GreenWay Infrastrukture s.r.o.,
  • Konsorcjum Magenta Grupa Tauron Sp. z o.o. oraz Tauron Dystrybucja Serwis S.A.

W sumie przedstawiono 22 oferty na wszystkie 13 lokalizacji.

- Po dokonaniu oceny ofert pod kątem spełnienia wymagań formalnych, wysokości zaoferowanych czynszów oraz zastosowaniu antymonopolowej zasady naprzemienności lokalizacji, zgodnie z którą jeden podmiot nie może wydzierżawić lokalizacji następujących po sobie w danym kierunku drogi - zasada „ABAB”, wybraliśmy najkorzystniejsze oferty dla 10 lokalizacji – zaznaczają przedstawiciele GDDKIA.

Umowy dzierżawy zostały podpisane 28 czerwca 2019 r. na 10 lat (z możliwością wydłużenia o dodatkowe 5 lat). Na ich podstawie, na wybranych MOP, powstaną po dwa ogólnodostępne punkty ładowania pojazdów elektrycznych, w tym jeden punkt o mocy co najmniej 22 kW oraz drugi o mocy co najmniej 50 kW. Zgodnie z zawartymi umowami uruchomienie punktów ładowania powinno nastąpić w terminie do 12 miesięcy. 

Dla MOP Krajków Północ, MOP Prószków oraz MOP Chechło nie podpisano umowy ze względu na niezachowanie zasady naprzemienności punktów ładowania (zasada antymonopolowa „ABAB”).

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Patryk
2019-07-06 12:16
W takich kluczowych miejscach powinny stać właśnie stacje na podładowanie. 6 stacji przy MOPach to juz duzo do tego dojdzie 150 szybkich ładowarek które w ogole greenway zapowiada dołozyć w tym roku. Dzieje się i to z mocnym kopem

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: