1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Gdzie elektryczne doładowanie na A4 Wrocław Katowice i S8 Wrocław – Łódź?

Gdzie elektryczne doładowanie na A4 Wrocław Katowice i S8 Wrocław – Łódź?

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2019-07-05
Gdzie elektryczne doładowanie na A4 Wrocław Katowice i S8 Wrocław – Łódź?
Na autostradzie A4 Wrocław - Katowice i S8 Wrocław - Łódź ładowanie pojazdów elektrycznych od przyszłego roku. Źródło: GDDKIA
Znamy 10 lokalizacji punktów ładowania pojazdów elektrycznych na Miejscach Obsługi Podróżnych kategorii I na autostradzie A4 pomiędzy Wrocławiem i Katowicami oraz drodze ekspresowej S8 między Wrocławiem i Łodzią. Oto gdzie kierowcy będą mogli doładować swoje elektryczne pojazdy…

Drogowcy wybrali najkorzystniejsze oferty dla 10 lokalizacji punktów ładowania pojazdów elektrycznych i podpisali umowy na dzierżawę. Oto gdzie pojawią się nowe stacje:

Stacje doładowań pojazdów elektrycznych na A4 i S8 Stacje doładowań pojazdów elektrycznych na A4 i S8. Źródło: GDDKIA

Przypomnijmy, że w lutym 2019 roku GDDKiA ogłosiła przetarg na dzierżawę fragmentów nieruchomości przeznaczonych pod budowę ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych. W ramach ogłoszenia szukaliśmy chętnych do pełnienia roli operatora ogólnodostępnych punktów ładowania oraz dostawcy usługi ładowania dla punktów zlokalizowanych na 13 obiektach MOP (kategorii I) w ciągu autostrady A4 między Wrocławiem a Katowicami, oraz drogi ekspresowej S8 od Łodzi do Wrocławia.

Do postępowania przetargowego przystąpiło trzech oferentów:

  • Ekoenergetyka Polska Sp. z o.o.,
  • Konsorcjum Greenway Polska Sp. z o.o. oraz GreenWay Infrastrukture s.r.o.,
  • Konsorcjum Magenta Grupa Tauron Sp. z o.o. oraz Tauron Dystrybucja Serwis S.A.

W sumie przedstawiono 22 oferty na wszystkie 13 lokalizacji.

- Po dokonaniu oceny ofert pod kątem spełnienia wymagań formalnych, wysokości zaoferowanych czynszów oraz zastosowaniu antymonopolowej zasady naprzemienności lokalizacji, zgodnie z którą jeden podmiot nie może wydzierżawić lokalizacji następujących po sobie w danym kierunku drogi - zasada „ABAB”, wybraliśmy najkorzystniejsze oferty dla 10 lokalizacji – zaznaczają przedstawiciele GDDKIA.

Umowy dzierżawy zostały podpisane 28 czerwca 2019 r. na 10 lat (z możliwością wydłużenia o dodatkowe 5 lat). Na ich podstawie, na wybranych MOP, powstaną po dwa ogólnodostępne punkty ładowania pojazdów elektrycznych, w tym jeden punkt o mocy co najmniej 22 kW oraz drugi o mocy co najmniej 50 kW. Zgodnie z zawartymi umowami uruchomienie punktów ładowania powinno nastąpić w terminie do 12 miesięcy. 

Dla MOP Krajków Północ, MOP Prószków oraz MOP Chechło nie podpisano umowy ze względu na niezachowanie zasady naprzemienności punktów ładowania (zasada antymonopolowa „ABAB”).

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Utrudnienia na drodze S8