Gdzie jedziemy wolniej ekspresową S8 Warszawa - Białystok?
Droga ekspresowa S8 Warszawa - Białystok udostępniona w całości. Nadal jednak na niektórych odcinkach trwają prace wykończeniowe i obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h. Zdjęcia: GDDKIA

Na udostępnionej kierowcom drodze ekspresowej S8 Warszawa - Białystok nadal trwają prace wykończeniowe, które powodują ograniczenie prędkości. Drogowcy zapewniają jednak, że w najbliższych miesiącach będą „uwalniane" kolejne odcinki. Od poniedziałku (22 października) z „kodeksową prędkością” 120 km /h możemy jeździć od początku obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej aż za Mężenin (Podlasie).

Pełen standard drogi ekspresowej S8 obwiązuje już na łącznej długości 59 km po tym jak wczoraj stała organizacja ruchu zastąpiła tymczasową na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej do granicy województwa (udostępnionym kierowcom w sierpniu br.), a dwa tygodnie wcześniej (5.10), taka sama zmiana miała miejsce na sąsiednim, podlaskim odcinku S8 - od granicy województwa do obwodnicy Zambrowa.

 Pierwsze pożegnania z ograniczeniem prędkości na S8 Warszawa - Białystok

Pierwsze pożegnania z ograniczeniem prędkości na S8 Warszawa - Białystok. Zdjęcia: GDDKIA

Natomiast tymczasowa organizacja ruchu z ograniczeniem prędkości do 100 km/h obowiązuje jeszcze na wybudowanych i oddanych niedawno mazowieckich odcinkach S8 (w sumie 29 km), na których ruch na dwóch jezdniach odbywa się od 17 września br. (węzeł Poręba – Ostrów Mazowiecka) i od 19 października br. (Wyszków - węzeł Poręba). Zgodnie z deklaracjami wykonawców, ograniczenia te powinny zniknąć na przełomie listopada i grudnia.

 

Z kolei na Podlasiu jedynym odcinkiem z ograniczeniem do 100 km/h pozostaje ten, wykonany przez firmę Astaldi - 14,26 km od Mężenina do Jeżewa. Ruch na dwóch jezdniach odbywa się na nim od 30 grudnia ubiegłego roku, ale przez problemy z zakończeniem inwestycji, w tym roku tymczasowa organizacja ruchu prawdopodobnie nie zostanie zmieniona.

Stała organizacja ruchu obwiązuje natomiast na wcześniej wybudowanych odcinkach S8 - obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa (2012), fragmencie Wiśniewo – Mężenin (grudzień 2016) i odcinku Jeżewo - Mężenin (2012).

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Marzena Kalik
2019-04-17 20:32
Przekaż, podaj dalej (gdzie się da, wyślij mail do znajomego, do ministerstwa) ten wpis: hasło "S12 do Bełchatowa" Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje http://oi67.tinypic.com/f5bl1k.jpg Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: