• Facebook - conadrogach
Krok w kierunku budowy autostrady A2 Mińsk Mazowiecki - Siedlce
Autostrada A2 z Mińska Mazowieckiego do Siedlec – podpisano umowę na opracowanie koncepcji dla odcinka węzeł Ryczołek - obwodnica Siedlec. Zdjęcia: Łukasz Jóźwiak, GDDKIA

Coraz bliżej do budowy autostrady A2 na wschodzie kraju. Podpisana została umowa na wykonanie koncepcji programowej dla odcinka autostrady A2 między Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami o długości ponad 37,5 km.

Umowa obejmuje wykonanie elementów koncepcji programowej dla budowy autostrady A2 Warszawa - Kukuryki na odcinku A2 od węzła Ryczołek (koniec obwodnicy Mińska Mazowieckiego) do włączenia do obwodnicy Siedlec. Wykonawcą dokumentacji jest Multiconsult Polska Sp. z o.o. Wartość zadania wynosi ok. 6,5 mln zł. a czas realizacji to 14 miesięcy od dnia podpisania umowy (czyli do lutego 2019r.).

Wybrana oferta była najtańszą w przetargu, jest to jednak o ponad milion zł drożej niż zakładał budżet GDDKiA (5,460 mln zł).

- Zadaniem projektanta jest opracowanie dokumentacji zawierającej uszczegółowienia techniczne wskazane w decyzji środowiskowej, jak na przykład zajętość terenu pod przyszłą autostradę. Projektant przeprowadzi również szczegółowe badania warunków geologicznych.

Około 37, 5 kilometrowy odcinek autostrady A2 pobiegnie przez gminy: Kałuszyn, Mrozy, Grębków, Kotuń, Mokobody, Siedlce (miasto i Gmina), Skórzec. W jej ciągu planowane są węzły drogowe: Groszki, Gręzów, Swoboda. Szacunkowy łączny koszt inwestycji (dokumentacja, wykup gruntów, budowa) wynosi: 1,7 mld zł.

Planowany harmonogram realizacji autostrady A2 węzeł Ryczołek – obwodnica Siedlec:

  • Maj 2019 r. ogłoszenie przetargu w systemie ,,Projektuj i Buduj”:
  • Marzec 2020 r. podpisanie umowy z Wykonawcą
  • Lipiec 2021 r. – sierpień 2023 r. realizacja robót budowlanych

Przypomnijmy, obecnie prowadzone są prace dla dwóch odcinków autostrady A2 na wschód od Warszawy. Są to odcinki A2 między Warszawą (węzłem Lubelska) a obwodnicą Mińska Mazowieckiego. Umowę na realizację podpisano z firmą Polaqua w lipcu 2017 roku. Autostrada A2 Warszawa - Mińsk Mazowiecki ma być gotowa w wakacje 2019 roku.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

enrico
2018-01-07 21:53
Czyli- jeżeli Koncepcja programowa zostanie opracowana do lutego 2019r., to proces inwestycyjny będzie trwał- wg mnie-ok. 6 lat (2 lata przetarg+ 1/2 roku na podpisanie umowy+ 1 roku na projektowanie+ 2 1/2 roku na sama budowę). Wychodzi na to, że do Siedlec dojedziemy A2 najwcześniej w 2025r. A kiedy dalej do Kukuryk (PL/BY) ?- w 2030-35 r.?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: