1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nowa droga nad Bałtyk. DK11 połączy drogę S6 z portem w Kołobrzegu

Nowa droga nad Bałtyk. DK11 połączy drogę S6 z portem w Kołobrzegu

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-03-20
Nowa droga nad Bałtyk. DK11 połączy drogę S6 z portem w Kołobrzegu
Nowa DK11 na odcinku łączącym rondo Janiska z węzłem Kołobrzeg Wschód. Mapa: GDDKIA
Powstanie odcinek drogi krajowej nr 11 pomiędzy rondem Janiska a węzłem Kołobrzeg Wschód na obwodnicy. Trasa połączy port morski w Kołobrzegu z drogą ekspresową S6 Szczecin – Gdańsk.

Odcinek DK11 rozpocznie się od ronda Janiska (im. Jerzego Patana), które powstało w ramach budowy obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK11, a zakończy na węźle Kołobrzeg Wschód na drodze ekspresowej S6. Trasa będzie się łączyła również z rondem, które powstało na wysokości ul. Janiska. Na przecięciu z ul. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu, czyli drogą w kierunku m. Budzistowo, powstanie wiadukt w ciągu DK11.

W wakacje nowa droga ekspresowa nad Bałtyk

 

Nowy odc. DK11 obwodnica Kołobrzegu S6 - rondo Janiska

Nowy odc. DK11 obwodnica Kołobrzegu S6 - rondo Janiska. Zdjęcia: GDDKIA

Na trasie przewidziano również budowę ekranów akustycznych o łącznej długości 732 metrów, w tym na całym odcinku od ronda Janiska aż do zejścia nasypu do poziomu terenu za drogą do Budzistowa. W projekcie przewidziano również wykonanie nasadzeń zieleni na skarpie i przy podstawie nasypu. Dodatkowo ekrany akustyczne mają być obsadzone pnącą się roślinnością. Droga wyposażona zostanie w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD), takie jak bariery ochronne i osłony przeciwolśnieniowe. Zbudowana zostanie także nowa droga rowerowa o długości ok. 850 m.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 11 Jak dojadę - Kołobrzeg