Opolskie: 10 ofert na budowę obwodnicy Kędzierzyna-Koźla
Coraz bliżej budowy północnej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. GDDKIA otworzyła oferty w przetargu na jej realizację. Zdjęcia: conadrogach.pl

Poznaliśmy oferty cenowe na budowę północnej obwodnicy Kędzierzyna – Koźla w ciągu drogi krajowej nr 40 w województwie opolskim. Zainteresowanych budową obwodnicy jest 10 firm.

- Teraz komisja przetargowa dokona weryfikacji ofert i wybierze najkorzystniejszą – informują drogowcy z GDDKIA.

Drogowcy założyli na budowę obwodnicy 240 mln zł. Oferty od wykonawców różnią się między sobą nawet o 70 mln zł. Najwyższa oferta opiewa na kwotę 291 620 461,37 zł brutto, natomiast najniższa wynosi 219 796 843,26 zł brutto i złożyło ją Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o. Niewiele więcej bo ponad 220 mln zł za prace chce konsorcjum firm Strabag. Wszystkie firmy zaproponowały 36 miesięczny termin wykonania zamówienia. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca). Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie i budowa północnej obwodnicy Kędzierzyna – Koźla, rozpoczynającej się km 70+050,00 i kończącej się w km 86+417 istniejącej drogi krajowej nr 40 o długości około 14,6 km. Oznacza to, że nowy odcinek będzie łączyć się z już istniejącym fragmentem obwodnicy przy rondzie Grunwaldzkim, ominie osiedla Blachownia i Sławięcice i za Ujazdem włączy się do drogi krajowej numer 40.

W lipcu 2017 roku inwestycja ta znalazła się na liście Programu Budowy Dróg Krajowych. Jeżeli nie będzie odwołań w przetargu to są duże szanse że roboty budowlane ruszą w przyszłym roku. Wtedy obwodnica byłaby gotowa w 2021 roku.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: