1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Po oddaniu drogi S7 z Warszawy czas na remont starej siódemki

Po oddaniu drogi S7 z Warszawy czas na remont starej siódemki

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-17
Po oddaniu drogi S7 z Warszawy czas na remont starej siódemki
Z nowej ekspresówki na południe od Warszawy kierowcy korzystają od jesieni 2023 r. Teraz czas na remont DK7. Zdjęcia: GDDKIA
Od kilku dni ekipy remontowe rozpoczęły prace na starej drodze krajowej nr 7 na południe od Warszawy. Zakres budowy drogi ekspresowej S7 Warszawa - Tarczyn, obejmuje bowiem remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa. Występują utrudnienia w ruchu - zawężone jezdnie i ograniczenie prędkości.

Nowa S7 Warszawa – Tarczyn zastąpiła starą siódemkę

W marcu 2024 r., za sprawą otrzymania pozwolenia na użytkowanie, odcinek Lesznowola – Tarczyn Północ zyskał status drogi ekspresowej. Ruch na trasie puszczono wcześniej, jesienią 2023 r. Od tego czasu kierowcy mają do dyspozycji ekspresowy wylot ze stolicy w kierunku Krakowa. Oddanie odcinka nie oznacza końca inwestycji, bo do wykonania jest jeszcze remont starej drogi krajowej DK7 o długości 17 kilometrów.

Ruszył remont 17 km DK7 na południe od stolicy

W tym tygodniu rozpoczął się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola – Tarczyn Płn. Jest nim remont starej DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa.

Wszystkie utrudnienia na DK7 

Pierwsze prace ruszyły jeszcze w piątek (14 czerwca). Zostały wykonane pomiary nawierzchni obu jezdni i konserwacja przydrożnych rowów. Kolejny etap rozpoczął się od poniedziałku (17 czerwca) i dotyczy remontu obiektów mostowych. Jak informuje warszawski oddział GDDKIA zajęty będzie prawy pas ruchu z ograniczeniem prędkości do 50 km/h. Rozpocznie się także frezowanie nawierzchni i układanie nowej na obu jezdniach. Kierowcy będą mieli dostępny jeden pas ruchu z ograniczeniem prędkości do 50 km/h.

Remont DK7 zakończy się w IV kwartale 2024 r..

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 7