• Facebook - conadrogach
Remont autostrady A4 pod Wrocławiem. Jeździmy jedną jezdnią – uwaga na korki
Kierowcy muszą uważać na utrudnienia w ruchu na autostradzie A4 za Wrocławiem. Roboty prowadzone są na jezdni południowej prowadzącej z Wrocławia do Opola na ponad 16 km odcinku. Zdjęcia: GDDKIA

W poniedziałek (4 września) ruszył remont autostrady A4 pod Wrocławiem. Prace obejmują ponad 16 km odcinku pomiędzy węzłem Brzezimierz a PPO Karwiany. Ruch jest utrudniony, bowiem odbywa się dwukierunkowo na jezdni południowej prowadzącej z Wrocławia do Opola.

Jest to kontynuacja remontu, który ruszył w maju br. Prace zostały zawieszone w miesiącach wakacyjnych, by nie powodować korków w czasie dużego ruchu turystycznego. Remont obejmuje odcinek o długości 16,110 km (z remontu wyłączono odcinek w km 163+260÷165+200). Zakres remontu obejmuje przede wszystkim wymiany: warstwy ścieralnej, warstwy wiążącej, lokalnie wymianę podbudowy, dylatacji na obiektach mostowych, elementów odwodnienia, elementów BRD i oznakowania . Prace, które realizuje PBDiM Kobylarnia SA wyniosą ponad 21,4 mln zł.

Wszystkie utrudnienia na autostradzie A4

Obecny etap remontu podzielony jest na dwa odcinki, które będą odbywać się etapami. Na I remontowanym odcinku (ponad 9 km) roboty prowadzone są pomiędzy węzłami Brzezimierz, a Wrocław Wschód. Prawdopodobnie przełożenie ruchu z jednej jezdni na drugą nastąpi pod koniec tego tygodnia tj. około 8 września.

Remont autostrady A4 - utrudnienia koło WrocławiaMapa odcinka autostrday A4 objętego remontem. Zdjęcia: GDDKIA

Autostrada A4 jest częścią trasy międzynarodowej E-40 i przebiega od portu Calais we Francji do wschodnich krańców Kazachstanu. A4 w Polsce rozpoczyna swój bieg przy granicy polsko – niemieckiej w Jędrzychowicach k. Zgorzelca. Łączna długość autostrady A4 wynosi 672 km, w województwie dolnośląskim ma niecałe 194 km. Przebiega poprzez okolice Zgorzelca, Lubania, Bolesławca, Legnicy, Wrocławia.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: