S7 Płońsk – Czosnów ma szansę powstać do 2023 r. Co z trasą S7 do Warszawy?
Drogowcy zapowiadają, że wkrótce ruszy przetarg na budowę S7 Płońsk - Czosnów. To część trasy ekspresowej pomiędzy Gdańskiem a Warszawą. Zdjęcia: GDDKIA

Trwają przygotowania do budowy ponad 57-kilometrowej trasy ekspresowej S7 od Płońska do obwodnicy Warszawy. Fragment S7 Płońsk - Czosnów ma zapewnione finansowanie i wkrótce ruszy przetarg na projektuj-buduj. Gorzej z odcinkiem w stronę Warszawy – tu nadal nie ma pewnych pieniędzy na jego realizację. Czy odcinek Czosnów - Warszawa pozostanie dziurą na mapie trasy S7 Gdańsk - Warszawa?

Dla odcinka drogi ekspresowej S7 Płońsk - Czosnów, o długości 35 km powstaje koncepcja programowa. Kilka dni temu resort infrastruktury podpisał program inwestycji dla budowy tego odcinka o długości 34,6 km, co oznacza możliwość ogłoszenia w najbliższym czasie przetargu. Realizacja trasy do Czosnowa planowana jest w formule projektuj i buduj. - Zawarcie umowy z wykonawcą jest planowane na początku 2020 r., a zakończenie budowy przewidziano na lipiec 2023 r. – zapowiadają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Realizacja odcinka S7 Płońsk – Czosnów jest planowana w podziale na 3 odcinki realizacyjne: Siedlin - Załuski, Załuski - Modlin i Modlin - Czosnów.

Droga ma mieć przekrój 2 x 3 pasy ruchu i nośność 115 kN/oś. W jej ciągu powstaną nowe węzły drogowe: Poczernin, Przyborowice i Ostrzykowizna. Z kolei węzły Załuski, Modlin i Błonie oraz most na Wiśle w Zakroczymiu będą rozbudowane. Na planowanym odcinku przewidziano budowę 30 obiektów inżynierskich o łącznej długości 2 923 m. Zaprojektowano mur oporowy o powierzchni 1200 m2. Konieczne jest również wybudowanie 2 przejść dla zwierząt dużych (jednego dołem i jednego górą) o łącznej długości 106 m oraz 18 przejść dolnych dla małych zwierząt.

 

Mapa odcinków drogi ekspresowej S7 Warszawa - Płońsk - granica województwa

Droga ekspresowa S7 jest jednym z najważniejszych korytarzy transportowych w Polsce. Łączy Trójmiasto i zespół portów z Warszawą i południem Polski. W realizacji są już odcinki trasy S7 na północ od Płońska do połączenia z drogą ekspresową S7 w woj. warmińsko-mazurskim.

Brakującym ogniwem w woj. mazowieckim jest północna wylotówka z Warszawy tj. odcinek S7 Warszawa – Czosnów. Odcinek S7 Czosnów – Warszawa o długości 23 km to tzw. północny wylot z Warszawy drogi S7 w kierunku Gdańska. Podzielono go na dwa zadania Czosnów - Kiełpin i Kiełpin - Warszawa. Niestety zadanie to jest obecnie poza pulą pieniędzy przewidzianą na realizację zadań z Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-23. Przy zapewnieniu finansowania wylot z Warszawy w kierunku Gdańska mógłby zostać oddany do ruchu na przełomie 2024/2025 roku, bo prowadzone są prace koncepcyjne.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Olo
2019-06-28 09:55
A za kogo powstanie? Za po? Oni przez 8 lat nie ruszyli nic w tym rejonie.
Krzysiek
2019-06-26 15:02
Obawiam się, że odcinek do Wawy i w samej Warszawie nie powstanie za Pis. Za szybki byłby dojazd do lotniska w Modlinie.
Jan
2019-06-25 19:19
Jak dla mnie to właśnie warszawski odcinek jest najważniejszy i najbardziej potrzebny! Tym bardziej, że w Płońsku łączy się z DK10.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: