W wakacje dwoma jezdniami autostrady A6 na obwodnicy Szczecina
Przebudowa autostrady A6 częściowo zawieszona na czas wakacji. Zdjęcia: GDDKIA

Wakacje to czas wzmożonych podróży nad morze. Remont autostrady A6 od Szczecin Dąbia do Rzęśnicy powodował już w czerwcowe weekendy duże utrudnienia dla kierowców. Tworzyły się długie korki. Dlatego na czas wakacji zmieniono organizację ruchu, która zakłada funkcjonowanie jezdni w kierunku Świnoujścia z dwoma pasami ruchu w jedną stronę. Będzie to oznaczało powrót do przekroju drogi sprzed przebudowy.

Taka organizacja ruchu oznacza, że na przebudowywanym odcinku autostrady A6 do zakończenia wakacji będą czynne obie jezdnie, w stronę Świnoujścia jeszcze ze starą nawierzchnią i w stronę Szczecina już z nową nawierzchnią (po warstwie wiążącej). Drogowcy podkreślają jednak, że do przełomu lipca/sierpnia jezdnia w stronę Szczecina od przejścia dla zwierząt będzie miała jeden pas ruchu w związku z pracami prowadzonymi przy poboczach i w pasie dzielącym.

 

Nowa organizacja ruchu na autostradzie A6 na czas wakacji

Nowa organizacja ruchu na autostradzie A6 na czas wakacji. Mapa: GDDKIA

Dodatkowo od kilku miesięcy kierowcy mają alternatywę w postaci przejazdu ulicą Goleniowską. Po zakończeniu okresu wakacyjnego nastąpi powrót do ruchu jedną jezdnią w obu kierunkach i będzie prowadzona przebudowa jezdni w stronę Świnoujścia.

Udostępnienie kierowcom jezdni powinno poprawić płynność ruchu i zmniejszyć korki, które tworzą się przed tym odcinkiem szczególnie podczas weekendów wakacyjnych. Mimo wprowadzonych ułatwień, drogowcy przypominają, że cały czas jest to plac budowy, na którym są ograniczenia prędkości i kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Przypomnijmy, przebudowa autostrady A6 od węzła Szczecin Dąbie do węzła Rzęśnica rozpoczęła się jesienią 2017 roku. Prace w formule projektuj i buduj realizuje firma Energopol Szczecin S.A. Zakres robót obejmuję przebudowę obu jezdni autostrady A6 na odcinku 3,5 km wraz z budową dużego przejścia górnego dla zwierząt. Zakończenie wszystkich prac przewidziane jest w pierwszej połowie 2020 roku.

 

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: