• Facebook - conadrogach
Wielkopolskie: Wkrótce rozstrzygnięcie przetargu na obwodnicę Wronek
W 2019 roku na mapie drogowej Wielkopolski przybędzie obwodnica Wronek. Pobiegnie ona w ciągu DW182 i 184 i odciąży centrum od ruchu tranzytowego.

W czerwcu poznamy wykonawcę projektu i budowy obwodnicy Wronek w ciągu drogi wojewódzkiej nr 182 i 184 w woj. wielkopolskim.

- Przetarg na budowę obwodnicy został ogłoszony w dniu 15 kwietnia 2016 roku. Jego rozstrzygnięcie zaplanowano na 7 czerwca tego roku. Po tym terminie rozpoczną się rzeczywiste prace w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Mam nadzieję, że jesienią 2019 roku będziemy już mogli korzystać z obwodnicy Wronek – poinformował Wojciech Jankowiak, wicemarszałek woj. wielkopolskiego.

Budowa obwodnicy Wronek to jeden z priorytetowych projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach WRPO 2014-2020. Nowa trasa w ciągu DW182 i 184 odciąży nie tylko miasto z ruchu tranzytowego, ale również lepiej skomunikuje tereny przemysłowe Wronek z układem dróg krajowych. W ramach inwestycji ma powstać łącznie obwodnica o długości 5,2 km wraz z drogami serwisowymi, 3 skrzyżowania typu rondo, most nad rzeką Wartą oraz wiadukt nad linią kolejową.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: