• Facebook - conadrogach
Za 47 mln zł zbudują DW251 ze Żnina do Wielkopolski
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy rozstrzygnął przetarg na wybór wykonawcy modernizacji 15-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 251 ze Żnina do Damasławka. Zadanie zrealizuje firma Eurovia Polska SA, a gruntowna przebudowa będzie kosztować 47 milionów złotych.

Firma Eurovia Polska SA zajmie się gruntowną przebudową drogi wojewódzkiej nr 251 ze Żnina do Damasławka. Prace obejma 15 km odcinek drogi i wyniosą 47 milionów złotych. Z nowej drogi skorzystamy w połowie 2018 r.

Droga wojewódzka między Żninem a granicą województwa to ostatni odcinek wymagający przebudowy w ciągu dróg wojewódzkich nr 251 i 252, które komunikują południową część województwa kujawsko-pomorskiego. W ostatnich latach przebudowane zostały odcinki pomiędzy Żninem, Barcinem, Pakością, Inowrocławiem i Włocławkiem.

W przetargu na modernizację DW251 uczestniczyło 6 firm i konsorcjów. Najkorzystniejsza ofertę złożyła firma Eurovia Polska SA, która zadeklarowała wykonanie zadania za kwotę 46,9 mln zł i objęcie prac 7-letnią gwarancją. Podpisanie umowy z wykonawcą i przekazanie placu budowy będzie możliwe po uprawomocnieniu się decyzji o wyborze wykonawcy. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa 2018 roku.

W ramach realizacji inwestycji jezdnia zostanie wzmocniona i otrzyma szerokość 7 metrów. W Żninie zaplanowano też przebudowę i wzmocnienie mostu na rzece Gąsawka w ciągu ulicy Dworcowej. Łuki na drodze będą dostosowane do obecnie obowiązujących norm. Zaplanowano też przebudowę przepustów, zatok autobusowych, chodników i zjazdów na posesje. Przy wjeździe do Żnina powstanie miejsce do kontroli i ważenia pojazdów - tego typu rozwiązania pozwalają inspektorom transportu drogowego skutecznie walczyć z przeciążonymi pojazdami, które są najbardziej odpowiedzialne za degradację dróg.

Zaplanowano też poprawę geometrii skrzyżowań z innymi drogami a także budowę i przebudowę oświetlenia oraz odwodnienia drogi. Trasa zyska trwałe oznakowanie poziome z termoplastu oraz nowe oznakowanie pionowe. Powstanie też trzywlotowe rondo w Juncewie (obecne skrzyżowanie z drogą na Sielec). Węzeł, który połączy drogę z planowaną drogą ekspresową S5 zrealizuje GDDKiA. Dzięki współpracy z samorządami lokalnymi przy trasie powstaną też ciągi pieszo-rowerowe.

Modernizacja trasy nr 251 w skrócie:

- Długość drogi – 15 km

- Termin realizacji – czerwiec 2018 roku

- Koszt zadania – 46,9 mln

- Gwarancja – 7 lat

 

Przetargi na kolejne inwestycje:

Trwają przygotowania do realizacji kolejnych inwestycji na drogach wojewódzkich kujawsko-pomorskiego. Do tej pory ogłoszono już przetargi na wybór wykonawców prac na trasach:

  • z Lipna do granicy województwa (DW559, w trakcie postępowania przetargowego),
  • ze Stolna do Wąbrzeźna (DW548, w trakcie postępowania przetargowego),
  • z Brześcia do Kowala (DW265, w trakcie postępowania przetargowego),
  • ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy przebudowy dwóch odcinków drogi z Tucholi do Świecia (DW240) planowane jest na początku 2017 roku.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: