Zachodniopomorskie: Przebudowa DK20 w Śmiadowie, są objazdy
Przebudowa DK20 w Śmiadowie – objazd przez Borne Sulinowo. Mapa: GDDKIA

Ruszyły zasadnicze prace związane z przebudową drogi krajowej nr 20 w rejonie miejscowości Śmiadowo w województwie zachodniopomorskim. Dla aut ciężarowych wprowadzono objazdy, natomiast kierowcy aut osobowych muszą uważać na duże utrudnienia w ruchu. Prace zakończą się w listopadzie.

W związku z przebudową odcinka DK20 obowiązuje objazd dla samochodów ciężarowych (o masie powyżej 3,5 ton) drogą przez Borne Sulinowo. Pojazdy osobowe będą miały możliwość przejazdu przez przebudowywany odcinek, ale należy się liczyć z poważnymi utrudnieniami (ruch wahadłowy, ograniczenia prędkości i zawężenie jezdni).

Zakres robót obejmuje przebudowę drogi na odcinku o długości 1,3 km przy jeziorze Śmiadowo i w samej miejscowości Śmiadowo. Istniejąca nawierzchnia z kostki kamiennej pochodząca z lat 30 ubiegłego wieku zostanie zastąpiona nową nawierzchnią bitumiczną.

Prace realizuje firma Colas, ich koszt to niemal 7 milionów złotych. Inwestycja powinna się zakończyć się do końca listopada tego roku.

DK20 w rejonie Śmiadowa to ostatni fragment szlakowy drogi krajowej w województwie zachodniopomorskim posiadający nawierzchnię brukową. W ramach realizowanych robót istniejąca nawierzchnia zostanie rozebrana, w jej miejsce zostanie wykonana nowa nawierzchnia o konstrukcji bitumicznej. Droga zostanie dostosowana do nośności 11,5 ton na oś. Powstanie kanalizacja deszczowa, zatoki autobusowe i chodniki w miejscowości Śmiadowo.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: