• Facebook - conadrogach
Autostrada A2 Warszawa – Mińsk Mazowiecki w rękach wykonawcy
Budowa 15 km odcinka autostrady A2 Warszawa - Mińsk Mazowiecki ma zakończyć się w czerwcu 2020 roku. Realizowany będzie też odcinek Mińsk Maz. - Biała Podlaska. Zdjęcia: GDDKIA

Podpisano umowy na projekt i budowę autostrady A2 węzeł Lubelska - obwodnica Mińska Mazowieckiego oraz węzła Lubelska w ciągu drogi ekspresowej S17, który zepnie wschodnią i południową obwodnicę Warszawy z autostradą A2. Z nowej trasy skorzystamy w czerwcu 2020 roku. Budowa odcinka A2-ki z Warszawy do Mińska jest częścią większej inwestycji jaką jest realizacja pełnego przebiegu autostrad Warszawa – Kukuryki.

Wykonawcą odcinka autostrady A2 Warszawa – Mińsk Mazowiecki jest firma POLAQUA Sp. z o. o. , która zaprojektowanie i budowę odcinka wyceniła na 502,5 mln zł brutto.

Realizacja niespełna 15 km autostrady A2 Warszawa (węzeł Lubelska) – obwodnica Mińska Mazowieckiego swoim zakresem obejmować będzie budowę dwujezdniowej autostrady (2 jezdnie po 2 pasy ruchu po 3,75m z rezerwą pod trzecie pasy ruchu dla docelowego przekroju: 2 jezdnie po 3 pasy ruchu po 3,75m) wraz z drogami obsługującymi ruch lokalny, przebudowę istniejących dróg gminnych i powiatowych związaną z wykształceniem nowego układu komunikacyjnego, budowę MOP I oraz Obwodu Utrzymania Autostrady (OUA).

Zgodnie z umową na prace projektowe i roboty wykonawca ma 29 miesięcy od daty rozpoczęcia tj. od 25.07.2017 r. Zakończenie inwestycji zaplanowano na czerwiec 2020 r.

Na tym jednak nie koniec, bo swojego wykonawcę ma też węzeł Lubelska na obwodnicy Warszawy. Firma PORR S.A z Warszawy zajmie się zaprojektowaniem i budową węzła na przecięciu dróg ekspresowych S17 i S2 do autostrady A2. Tu prace mają zakończyć się w październiku 2020 r.

Zadania, na które zostały podpisane umowy są ujęte w aktualizacji Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Zgodnie z uchwałą Rady Ministrów z 20 czerwca 2017 r. limit finansowy na inwestycje drogowe został zwiększony ze 107 mld zł do 135 mld zł. Dzięki temu do listy priorytetowych inwestycji dodano realizację kolejnego na wschód odcinka autostrady A2 tj. od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

warszawiak
2017-08-13 20:38
@Grand: Pomyliłeś odcinki. Ja nie pisałem o odcinku S17 Zakręt-Drewnica k. Marek, na który nie ma jeszcze nawet DŚU, ale o krótkim, bo zaledwie dwu i półkilometrowym, lecz niezwykle ważnym odcinku S17 od węzła "Zakręt"(z węzłem) do węzła "Lubelska"!!! Przetarg (dwuetapowy) na ten odcinek ogłoszono we wrześniu 2015 r., od dawna jest już drugi etap tego przetargu i ciągle nie wiedząc czemu nie ma na ten odcinek otwarcia ofert, a zależne jest to teraz głównie od GDDKiA.
grand
2017-08-13 15:49
W-wiak. Masz rację- ale nie wspomniałeś, że budowę S17 -jako Wschodniej Obwodnicy W-wy (od w. Zakręt-do S8 k.Marek)- od wielu lat blokuje Min. Środowiska z PiS J.Szyszko(który mieszka w pobliżu tej planowanej Obwodnicy). Dlatego tam S17 nie rusza i szybko nie powstanie. Więc nie obarczaj winą prac. GDDKiA- bo muszą posłusznie słuchać nadrzędnej władzy.
warszawiak
2017-08-06 01:04
NARESZCIE!!!!! I nawet jeśli chodzi o A2, według planów mają jej ukończenie zgrać w czasie z ukończeniem tzw S2 Puławska-Lubelska. Jak będzie w rzeczywistości, zobaczymy. Ale już teraz jest stuprocentowy dowód, że w GDDKiA jest pełno kretynów. Sam węzeł "Lubelska" ma być ukończony cztery miesiące później. Przecież można to było także zsynchronizować. Niestety okołowarszawskie przetargi niemiłosiernie się ślimaczyły i niektóre się ślimaczą dalej. Np., kiedy wreszcie do cholery ogłoszone zostaną oferty na odcinek S17 Lubelska-Zakręt? Przecież każdy laik zauważy, że tzw S2, A2, węzeł "Lubelska" i S17 Lubelska-Zakręt to zespół naczyń połączonych. Każdy oprócz nieudaczników z GDDKiA.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: