1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Będą jeszcze większe korki na A4 przy granicy z Niemcami

Będą jeszcze większe korki na A4 przy granicy z Niemcami

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-11
Będą jeszcze większe korki na A4 przy granicy z Niemcami
Korki na autostradzie A4 pod Wrocławiem i przy granicy z Niemcami. Zdjęcia: GDDKIA
Już teraz kierowcy narzekają na olbrzymie korki na dolnośląskiej autostradzie A4, a ma być jeszcze gorzej. Od połowy czerwca planowane są wzmożone kontrole na granicy z Niemcami.

W dniach wzmożonego ruchu tworzą się gigantyczne korki na wąskiej autostradzie A4 z Wrocławia do Krzyżowej. Z dużymi utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy podróżujący również do Niemiec. Długie korki na A4 przed granicą tworzą się w związku z kontrolami dokumentów jakie prowadzą służby niemieckie na swoim terenie. Niestety nie mamy dobrych wiadomości bo kontrole zostaną wydłużone, a od 14 czerwca mają przybrać na sile w związku z mistrzostwami w piłce nożnej.

Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało przedłużenie kontroli granicznych z Polską, Czechami oraz Szwajcarią. W planach jest przedłużenie kontroli po 15 grudnia o kolejne dwa miesiące.

Wszystko wskazuje na to, że kolejka aut na autostradzie A4 w Jędrzychowicach będzie częstym obrazem w te wakacje i w okresach świat.

Przypominamy, że tymczasowe kontrole graniczne w Niemczech trwają od października 2023 roku. Kontrole mają wyeliminować nielegalną migrację.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Wrocław