• Facebook - conadrogach
Bedzie wysyp dróg w Polsce. Nowe kilometry w przetargach
Ofensywa inwestycyjna na drogach. Do 2025 r. ma powstać niemal pełna sieć dróg szybkiego ruchu w Polsce. Zdjęcia: conadrogach.pl

W najbliższych latach powinniśmy cieszyć się kilometrami nowych dróg. Dotychczas do realizacji skierowano zadania o wartości 80,8 mld zł, podpisane zostały już umowy z wykonawcami na kwotę 51,4 mld zł. Dzięki temu w budowie jest 1329 kilometrów dróg. We wrześniu do ostatniego etapu postępowania przetargowego trafią inwestycje drogowe o łącznej wartości 4,1 mld zł. Będą to m.in. nowe odcinki dróg w ciągu autostrady A2 na wschód od Warszawy, drogi ekspresowe S7, S1, S10, S3/A6.

We wrześniu ostatnim etapem przetargów objęta będzie budowa:

  • autostrady A2 Warszawa (w. Lubelska) – początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego,
  • dróg ekspresowych: S7 Warszawa – początek obwodnicy Grójca, S17 Warszawa (w. Zakręt) – Warszawa (w. Lubelska), S1 Pyrzowice – Kosztowy (odc. Pyrzowice – Podwarpie etap III), S3/A6 w. Kijewo – w. Rzęśnica, odcinka drogi S10 w miejscowościach Kobylanka, Morzyczyno i Zieleniewo,
  • odcinków dróg krajowych: nr 15 w Nowym Mieście Lubawskim, wiaduktu w Legionowie (III etap) oraz odcinka DK15/25 w Inowrocławiu – II etap obwodnicy miasta.

- Ofensywa w realizacji drogowych i kolejowych inwestycji liniowych, jest faktem. Nie zawsze jest zauważalna w terenie, bo polega także na przygotowaniu kolejnych zadań, co jest związane z koniecznością spełnienia szeregu wymagań i przejścia skomplikowanych procedur – zaznaczył minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas konferencji prasowej, na której zostały zaprezentowane informacje na temat stanu realizacji i przygotowań do uruchomienia kolejnych inwestycji na drogach krajowych i kolei.

Zobacz jakie odcinki dróg powstaną w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.)

Nowe odcinki autostrad i dróg ekspresowych oraz obwodnic do 2025 r

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: