Bez opłat na bramkach A4 pod Wrocławiem. Przyczyna - potężny korek
W związku z dużym natężeniem ruchu w kierunku Katowic, w dniu 30 maja, GITD odstąpiło od poboru opłat na bramkach pod Wrocławiem - jezdnia w kierunku Katowic. Zdjęcia: GDDKIA

W czwartek 30 maja odstąpiono od poboru opłat na autostradzie A4 pod Wrocławiem (PPO Karwiany) – jezdnia w kierunku Katowic. To jedno z rozwiązań służących usprawnieniu ruchu i rozładowaniu korka, który rano liczył ponad 20 kilometrów. A przed nami piątek….

- Gdy zator przed Punktem Poboru Opłat Karwiany będzie rozpoczynał się na odcinku pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie i Pietrzykowice, służby drogowe rekomendują GITD odstąpienie od poboru opłat – czytamy w komunikacie. Tak też się stało w czwartek rano (30 maja) i wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie w piątek, kiedy ruch jest jeszcze większy…

W związku z dużym natężeniem ruchu w kierunku Katowic GITD (Główny Inspektorat Transportu Drogowego) odstąpił od poboru opłat. To jedno z ustalonych rozwiązań w przypadku olbrzymich zatorów na A4: uniesienie na stałe szlabanów w pozycji umożliwiającej przejazd, automatyczne generowanie biletów, ręczne wydawanie biletów przez obsługę PPO lub wspomniane czasowe odstąpienie od poboru opłat.

Na remontowanym Punkcie Poboru Opłat Karwiany w ciągu jezdni autostrady A4 prowadzącej do Katowic pojawiły się już warstwy nowej nawierzchni. Przypomnijmy, że obecnie wyłączone z ruchu są trzy bramki na jezdni w kierunku Katowic, a ruch w rejonie PPO odbywa się jezdnią do Wrocławia w obu kierunkach. Prace trwają, a we wtorek 4 czerwca rozpocznie się ich drugi etap. Podczas tego etapu dostępne będą trzy bramki w kierunku Katowic oraz pięć bramek w kierunku granicy z Niemcami.

Jak ominąć korek na A4 koło Wrocławia - objazdy i trasy alternatywne

- Apelujemy do kierowców podróżujących w kierunku Opola i Katowic o zjeżdżanie z autostrady możliwie jak najwcześniej i korzystanie z dróg alternatywnych lub wyznaczonego objazdu zalecanego dla pojazdów do 3,5 t – zaznaczają drogowcy.

Mapa z objazdem autostrady A4 w okolicach Wrocławia. Mapa: GDDKIA

Mapa z objazdem autostrady A4 w okolicach Wrocławia

 

Informacje o trwającym remoncie i tworzących się zatorach przekazywane są kierowcom z dużym wyprzedzeniem za pomocą znaków zmiennej treści. Pierwsze już w okolicy Zgorzelca, aby kierowcy mogli odpowiednio wcześniej zjechać z autostrady. Dodatkowo przed węzłem Kąty Wrocławskie oraz Pietrzykowice ustawione zostały tablice mobilne informujące o zatorze i objeździe dla pojazdów o masie 3,5 t.

Remont i utrudnienia na A4 przy PPO Karwiany potrwają do 25 czerwca. Później ruszą prace na odcinku w woj. opolskim. Prace prowadzone będą w rejonie Góry Św. Anny.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

fre
2019-05-30 20:45
prawie w całej Europie obowiązują winiety.... można ? można ale ten kraj jest podzielony we wszystkim, także w akcjonariuszach i właścicielach opłat, niestety, smutne

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: