• Facebook - conadrogach
Budowa S5: Nowe odcinki w woj. dolnośląskim
Droga ekspresowa S5 - kolejne odcinki oddane do użytku. Zdjęcia: GDDKIA

Wykonawca drogi ekspresowej S5 w woj. dolnośląskim planuje udostępnić kierowcom kolejne odcinki. Chodzi o fragmenty trasy S5 Kryniczno – Będkowo. Nowymi odcinkami pojechalibyśmy już we wtorek (11 lipca) gdyby nie ulewne deszcze.

Kolejne fragmenty drogi ekspresowej S5 na odcinku Kryniczno – Będkowo miały być udostępnione kierowcom w dn. 11 i 12.07.2017r. Jednak z uwagi na intensywne opady deszczu wykonawca musiał zrezygnować z zaplanowanego przełożenia ruchu. Jak zapewniają drogowcy wkrótce poznamy nowy termin oddania trasy, bo odcinki są już gotowe. Planowane jest wprowadzenie nowej organizacji ruchu w dwóch miejscach.

Przełożenie ruchu na około 800-metrowy fragment przyszłej drogi ekspresowej S5 – kierowcy jadący od strony Wrocławia będą wjeżdżać na nową jezdnię w okolicy skrzyżowania drogi krajowej nr 5 z drogą powiatową 1337D na Machnice (zaraz za Wysokim Kościołem, w sąsiedztwie wybudowanego wiaduktu WS-34), a na „starą piątkę” wrócą przed Będkowem.

w Krynicznie, w rejonie budowanego węzła drogowego. Likwidacji ulegnie istniejący dotychczas objazd, a kierowcy korzystać będą z fragmentu przyszłego węzła drogowego Kryniczno. Nie będą objeżdżali terenu budowy, tylko pojadą drogą krajową nr 5 na wprost, przez nowo wybudowany wiadukt drogowy WD-38 oraz dwa nowe ronda (będące częścią przyszłego węzła). W ten sposób wykonawca będzie mógł bezkolizyjnie poprowadzić brakujący odcinek drogi ekspresowej S5, która w tym miejscu przebiegać będzie pod wiaduktem „piątki”.

Dzięki przeniesieniu ruchu na nową jezdnię możliwe będzie prowadzenie prac drogowych oraz wykończeniowych przy wybranych obiektach mostowych przyszłej drogi ekspresowej S5.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: