1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Budowa S7: Będą zamknięcia DK7 w okolicach Chęcin

Budowa S7: Będą zamknięcia DK7 w okolicach Chęcin

  1. conadrogach.pl
  2. GDDKiA
  3. 2017-09-12
Budowa S7: Będą zamknięcia DK7 w okolicach Chęcin
Budowa drogi ekspresowej S7 Chęciny - Jędrzejów przeciąga się. Na kierowców czekają utrudnienia w ruchu. Zdjęcia: GDDKIA
Uwaga na krótkotrwałe zatrzymania ruchu na drodze krajowej nr 7 w okolicach Chęcin będą w dniach od 12 września 2017 (wtorek) do 14 września (czwartek) w godzinach 9 – 11. Zmiana organizacji ruchu związana jest z przełożeniem linii energetycznej w ramach budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku Chęciny - Jędrzejów.

- Od dnia 12.09.0217 do dnia 14.09.2017 od godz. 9.00 do godz. 11.00, będą wprowadzane chwilowe przerwy w ruchu z zachowaniem 10-metrowej strefy bezpieczeństwa przy przebudowie linii energetycznej 220kV Kielce -Radkowice na drodze DP11, którą poprowadzony jest ruch z drogi krajowej nr 7 – czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W tym czasie będzie prowadzony demontaż istniejącej linii przy wstrzymaniu ruchu pod linią. Drogowcy przewidują 5 zatrzymań ruchu po 5 minut co około 20 minut. Również prace montażowe na nowo postawionych słupach prowadzone będą z planowanymi pięcioma wstrzymaniami ruchu po około 5 minut w odstępach co 20 minut. Na wlotach ronda ruch ma być kierowany przez uprawionych pracowników budowy. - Podczas realizacji zadania czas pomiędzy poszczególnymi wstrzymaniami może ulec wydłużeniu w celu upłynnienia ruchu – dodają.

Wszystkie utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 7

Na 21,5 km odcinek drogi ekspresowej S7 Chęciny - Jędrzejów poczekamy znacznie dłużej niz przewidywała umowa z wykonawcą. Włoska firma Salini ma duże opóźnienia i zakończy prace najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku.

Natomiast jeszcze w tym miesiącu drogowcy planują otwarcie odcinka S7 z Jedrzejowa do granicy województw.

Cieszą nowe kilometry drogi ekspresowej S7, czekamy na więcej

Budowa drogi ekspresowej S7 w woj. świętokrzyskim

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S7 Jak dojadę - Chęciny