Budowa S8: Kiedy umowy na dokończenie obwodnicy Marek?
Prace związane z dokończeniem budowy obwodnicy Marek czyli drogi S8 Marki - Kobyłka rozpoczną się w 2019 roku. Zdjęcia: GDDKIA

Drogowcy chcą ogłosić dwa przetargi na wybór wykonawców, którzy dokończą budowę obwodnicy Marek w ciągu drogi ekspresowej S8. Pierwszy z nich, na budowę łącznicy zjazdowej z obwodnicy w kierunku Marek, będzie ogłoszony do końca tego tygodnia. Prace mają ruszyć na wiosnę 2019 r.

Budowę drogi ekspresowej S8 między węzłami Marki i Kobyłka jako obwodnicy Marek, realizowało konsorcjum Salini i Pribex od końca listopada 2014 roku. Z dużym opóźnieniem, pod koniec ubiegłego roku, udostępniono dla ruchu trasę główną S8-ki. Ostatecznie w maju 2018 roku drogowcy zerwali umowę z niesolidnym wykonawcą i do zakończenia inwestycji pozostały jeszcze prace poza ciągiem głównym i zjazd z obwodnicy w kierunku Marek.

Obecnie na obwodnicy Marek trwa inwentaryzacja wykonanych robót oraz odbiór placu budowy od wykonawcy, z którym w maju br. GDDKiA zerwała kontrakt. - Jeszcze w tym tygodniu planujemy ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy, który dokończy budowę łącznicy zjazdowej z obwodnicy w kierunku Marek – zapewniają przedstawiciele warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa obwodnicy Marek na odcinku S8 Marki - Kobyłka musi być dokończona

Droga ekspresowa S8 - obwodnica Marek. Odcinek realizowany przez konsorcjum z Salini. Zdjęcia: GDDKIA

W przygotowaniu są dokumenty przetargowe na dokończenie pozostałej części obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S8, m.in.: węzła Kobyłka, Obwodu Utrzymania Drogi, kładki dla pieszych w Zielonce, wiaduktu w ciągu ul. Dworkowej w Kobyłce, dróg dojazdowych oraz pozostałych prac porządkowych. Drogowcy planują ogłosić przetarg zimą, by nowy wykonawca rozpoczął roboty wiosną 2019 r.

- Termin zakończenia robót uzależniony jest od dokończenia inwentaryzacji oraz przebiegu procedur przetargowych na wybór wykonawców robót – zaznacza GDDKIA. Wstępnie szacowano, że prace zakończą się jesienią 2019 roku.

Problemowy odcinek jest jednym z dwóch na jakie podzielono budowę obwodnicy Marek. Ten z Marek do Kobyłki, które budowało konsorcjum z Salini, liczy ponad 8 km. Drugi, ponad 7 km z odcinek S8 Kobyłka – Radzymin został wybudowany przez firmę Astaldi bez większych problemów i służy kierowcom. Astaldi realizuje obecnie przebudowę drogi krajowej nr 8 przechodzącej przez Marki. Wykonawca szacuje, że remont arterii zakończy się w listopadzie. Z wyjątkiem mostów.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

S12_do_Belchatowa
2019-02-20 06:36
Przekaż, podaj dalej ten wpis: Popierajmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Odciąży drogę przez Majków, Gomulin, Woźniki, Mzurki, na której już robią się drobne korki i jazda tą drogą staje się uciążliwa. Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje http://oi65.tinypic.com/122zszr.jpg Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.
bb
2018-10-11 07:12
Co z budową S8 do Kłodzka? Czy ta droga na prawdę powstanie, czy są to tylko obietnice przed wyborami?
bud
2018-10-09 23:06
GDGIK obiecywało ze zaplaci pieniadze podwykonawcą i do tej pory wykrecają sie jak mogą
warszawiak
2018-10-09 18:48
To są kolejne czyste kpiny w wykonaniu tej........."kochanej" GDDKiA. Przetarg na dokończenie po 5-ciu miesiącach od zerwania umowy???!!!??? Jak długo niby ma trwać ta cała inwentaryzacja????!!!!???? A jeśli rozpoczęcie robót na wiosnę przyszłego roku, to kiedy koniec???!!!??? Za następne 1,5 roku???!!!??? A najlepsze jest ogłoszenie oddzielnego przetargu na bardzo ważną łącznicę, dzięki której będzie można zjechać nie tylko do Marek, jak twierdzi GDDKiA, ale i do Warszawy. Otóż tam brakuje zaledwie........KILKUDZIESIĘCIU metrów jezdni, tak: KILKUDZIESIĘCIU METRÓW!!! Zwykłej jezdni z dwoma pasami ruchu w jedną stronę!!! Jak nie było pewne, czy w grudniu 2017 r. droga będzie oddana, to GDDKiA odgrażała się, że już wtedy zerwie kontrakt i dokończy budowę umożliwiającą przejezdność we własnym zakresie. To dlaczego do jasnej cholery nie skończyła we własnym zakresie tych parudziesięciu metrów w/w łącznicy, tylko teraz ogłasza na to jeszcze oddzielny przetarg???!!!??? Przez te 5 miesięcy to paru zaledwie robotników z łopatami by to skończyło!!! Różne od wielu lat GDDKiA robiła numery, ale takich, jak teraz, to jeszcze nie było!!! Już pisałem na tym portalu wcześniej, że całe to towarzystwo w GDDKiA na górze należy chyba obecnie po prostu jak najszybciej rozpędzić na cztery wiatry.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: