• Facebook - conadrogach
DK98: We Wrocławiu przetarg na przebudowę kolejnego fragmentu ul. Dyrekcyjnej
Kolejny odcinek ul. Dyrekcyjnej i ul. Hubska we Wrocławiu będą przebudowane. Zdjęcia: www.wroclaw.pl

Spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła przetarg na przebudowę kolejnego fragmentu ul. Dyrekcyjnej. To już drugie podejście do tej inwestycji. Pierwszy przetarg unieważniono z powodu zbyt wysokich cen.

- Pierwszy raz poszukiwania wykonawcy rozpoczęły się równolegle z ogłoszeniem przetargu na przebudowę ulicy Hubskiej. Jednak część postępowania dotyczącą ul. Dyrekcyjnej unieważniono po otwarciu ofert. Były zbyt drogie – mówi Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Wspólny przetarg dla tych zadań nie był przypadkowy. Ulice łączą się i ze względów komunikacyjnych wskazane jest by ściśle koordynować te przedsięwzięcia. Dlatego też w dokumentacji prowadzonego właśnie postępowania istnieje zapis, że wykonawca musi się dostosować do harmonogramu robót na ul. Hubskiej.

Swoim zakresem przebudowa Dyrekcyjnej, polegać będzie głównie na wymianie nawierzchni i obejmie odcinek od ul. Joannitów do Hubskiej. Część od Joannitów do ul. Borowskiej została już przebudowana w ramach budowy centrum handlowego Wroclavia. Samo skrzyżowanie z Hubską zostanie wykonane przy okazji rozbudowy torowiska tramwajowego na Hubskiej (łącznie z wymianą nawierzchni pod wiaduktem w kierunku Pułaskiego).

Prace na Dyrekcyjnej powinny potrwać około cztery miesiące. Jednak dokładny termin ich przeprowadzenia zostanie wskazany po rozpoczęciu inwestycji na Hubskiej. Przetarg na tę inwestycję jest na ostatnim etapie. Jeszcze w tym miesiącu możemy się spodziewać rozstrzygnięcia i podpisania kontraktu. Wykonawca prac na ulicy Dyrekcyjnej znany będzie najpewniej za około miesiąc.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: