• Facebook - conadrogach
Do autostrady A1 nowymi drogami wojewódzkim
Do autostrady A1 dojedziemy nową drogą. Przebudowa dróg wojewódzkich na Kociewiu zakończona. Zdjęcia UM Woj. Pomorskiego

Już od kilku tygodni kierowcy wygodniej i bezpieczniej mogą dotrzeć do węzła Pelplin na autostradzie A1. Wszystko dzięki przebudowie dróg wojewódzkich nr 222 i 229 na Kociewiu. Ne remont nawierzchni i poprawę bezpieczeństwa wydano 36 milionów złotych.

W ramach zadania wyremontowane zostało blisko 8,5 kilometra dróg wojewódzkich 222 i 229. Łączą one Starogard Gdański z Jabłowem i węzłem Pelplin na autostradzie A1. Została ułożona nowa nawierzchnia oraz zwiększona została jej nośność. Umożliwi to dojazd do autostrady cięższym pojazdom. Dzięki wybudowaniu pasów do skrętu w lewo zwiększy się bezpieczeństwo na skrzyżowaniach. Dwa zbiorniki retencyjne zapewnią sprawne odwodnienie szosy. W terenie zabudowanym droga jest oświetlona.

Zmiany na drodze obejmą nie tylko kierowców, ale i pieszych. Powstało 1,5 kilometra chodników i ciągów pieszo-rowerowych. Wybudowana została również kładka dla pieszych i rowerzystów nad rzeką Węgiermucą. Zadbano też o dojścia do 18 nowych zatok przystankowych.

Cały projekt, pod nazwą „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 222 i 229 na odcinku od Starogardu Gdańskiego przez Jabłowo do węzła autostrady A-1" kosztował około 36 milionów złotych. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020 wyniosło 85 procent. Prace budowlane w terenie były prowadzone od lutego 2016 roku niemal do końca października br.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: