1. Strona główna
  2. Drogi wojewódzkie
  3. Droga wojewódzka 764
  4. Opis drogi

Droga wojewódzka nr 764

  1. conadrogach.pl
  2. 2012-10-24
Droga wojewódzka nr 764
Remont drogi wojewódzkiej DW 764 Kielce - Połaniec na odcinku Nowa Huta – Ociesęki. Zdjęcie: Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach.
Droga wojewódzka o długości ok. 87 km łącząca Kielce i Tuszów Narodowy. Droga biegnie przez miejscowości Daleszyce, Raków, Staszów, Rytwiany, Połaniec.

Droga rozpoczyna swój bieg na skrzyżowaniu Alei Księdza Jerzego Popiełuszki, przez którą przebiega droga krajowa nr 73 (Wiśniówka, województwo świętokrzyskie – Jasło, województwo podkarpackie), i ulicy Wrzosowej, którą kieruje się na wschód. Po opuszczeniu Kielc przejeżdża m.in. przez Kranów, Wólkę Pokłonną i w Rakowie przecina się z drogą wojewódzką nr 756 (Starachowice – Stopnica, województwo świętokrzyskie). Następnie po przejechaniu przez Chańczę dociera do Staszowa, gdzie najpierw łączy się z drogą wojewódzką nr 757 (Opatów – Stopnica, województwo świętokrzyskie), a następnie z drogą wojewódzką nr 765 (Chmielnik – Osiek, województwo świętokrzyskie). Drogi te rozdzielają się jeszcze w Chańczy. Po kilkunastu kilometrach i przejechaniu m.in. przez Rytwiany i Niedziałki, droga dociera do Połańca, gdzie przecina drogę krajową nr 79 (Warszawa – Bytom). Dalej wyjeżdża z Połańca ul. Zielińskiego i za miejscowością Łęg przekracza Wisłę. Na Wiśle przekracza granicę miedzy woj. świętokrzyskim i podkarpackim. W miejscowości Gawłuszowice trasa krzyżuje się z drogą wojewódzką 982. W miejscowości Tuszów Narodowy kończy bieg łącząc sie z drogą DW 985.

Miejscowości na trasie drogi DW 764:

Kielce
Suków
Kranów
Daleszyce
Niwy
Ociesęki
Wólka Pokłonna
Raków
Chańcza
Wola Osowa
Staszów
Rytwiany
Kłoda
Niedziałki
Rudniki
Połaniec
Gawłuszowice
Tuszów Narodowy

Most na Wiśle w Połańcu w ciągu drogi wojewódzkiej DW 764. Zdjęcie: Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE