Drogowy armagedon w Kielcach. Remont DK74 na skrzyżowaniu z Warszawską
Do sierpnia potrwa remont nawierzchni na skrzyżowaniu DK74 w Kielcach (skrzyżowanie ulic Jesionowej i Świętokrzyskiej z ulicą Warszawską).

Do początku sierpnia skrzyżowanie drogi krajowej nr 74 (ul. Świętokrzyskiej) i ul. Warszawskiej w Kielcach będzie placem budowy. W ubiegłym tygodniu ruszył remont ważnego skrzyżowania i zmieniła się organizacja ruchu. Ruch odbywa się jedną jezdnią w obu kierunkach.

Remont drogi krajowej nr 74 w Kielcach obejmuje obecnie cały obszar skrzyżowania ulicy Świętokrzyskiej i Warszawskiej. Prace obejmują m.in. frezowanie zniszczonej nawierzchni i położenie nowych warstw bitumicznych. Ruch odbywa się po jezdniach zawężonych do 1 lub 2 pasów ruchu. Jest sterowany za pomocą czasowej sygnalizacji świetlnej.

W pierwszym etapie remontu ruch w obrębie skrzyżowania został przekierowany na wschodnią jezdnię ulicy Warszawskiej i odbywał się jedną jezdnią w obu kierunkach. W tym czasie remontowano zachodnią stronę skrzyżowania (od ulicy Jesionowej).

W trzecim i czwartym etapie remontowana będzie w sposób analogiczny wschodnia część skrzyżowania (od stanowiącej odcinek drogi ekspresowej S74 ulicy Świętokrzyskiej) przy skierowaniu ruchu na zachodnią jezdnię ulicy Warszawskiej.

- Od środy, 17 lipca, planowane jest przełożenie ruchu na zachodnią jezdnię ulicy Warszawskiej i kontynuacja prac po wschodniej stronie skrzyżowania od ulicy Świętokrzyskiej – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Kierowcom zaleca się, aby w miarę możliwości, zwłaszcza w godzinach szczytu, wybierali alternatywne trasy, w zależności od celu podróży, z ominięciem remontowanego skrzyżowania DK74.

Remont obciążonego ruchem lokalnym i tranzytowym skrzyżowania w ciągu drogi krajowej nr 74 komunikującej województwo łódzkie z lubelskim i Podkarpaciem jest konieczny ze względu na zły stan nawierzchni wymagający szybkiej interwencji. Zaplanowany na miesiąc remont ma zastąpić szereg koniecznych bieżących remontów cząstkowych w miejscach kolein i pęknięć. Remonty cząstkowe wykonywane pojedynczo spowodowałyby w sumie trwające znacznie dłużej utrudnienia.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

gosc
2019-07-19 14:00
do kiedy będzie ten remont

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: