• Facebook - conadrogach
Duży ruch i korki na A4. Po Wielkanocy utrudnienia koło Legnicy
Korki na autostradzie A4 Legnica - Wrocław. Znowu stoi jezdnia w kierunku Wrocławia. Zdjęcia: conadrogach.pl

Na autostradzie A4 od granicy w kierunku Wrocławia tworzą się korki. Jeden z nich w okolicach Udanina jest prawie 20 km – to efekt wypadku samochodowego. Kierowcy wolno poruszają się też na odcinku autostrady przy granicy z Niemcami. Po świętach drogowcy ponownie zawężą A4-kę pomiędzy węzłami Złotoryja i Legnica.

Korki to ostatnio smutna codzienność na dolnośląskiej autostradzie A4. Trasa czeka od lat na rozbudowę a odcinki bez pasa awaryjnego szybko się korkują przy każdej kolizji. Wczoraj informowaliśmy o potężnych zatorach w ruchu po dwóch wypadkach. Dzisiaj od rana w korku stoją kierowcy zmierzający od granicy w kierunku Wrocławia. Do wypadku doszło w okolicach Udanina. Poza tym w związku z powrotami na święta ruch spowolniony jest na całej trasie A4 od granicy z Niemcami.

Od wtorku korkuje sie także autostrada A4 w okolicach Krapkowic. Tam zatory tworzą się przez remont 7,5 km odcinka.

Jedną jezdnią na opolskiej autostradzie A4 w rejonie Krapkowic

Natomiast od 19.04.2017r. nastąpi zmiana organizacji ruchu na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Złotoryja, a Legnica (od km 85+791 do km 87+768) gdzie powstaje węzeł Legnica Południe w ciągu drogi ekspresowej S3.

Wyłączone z ruchu będą pasy zewnętrzne autostrady na obu jezdniach. Wykonawca rozpoczyna budowę pasów włączenia i wyłączenia drogi ekspresowej z istniejącym układem drogowym. Utrudnienie potrwają najprawdopodobniej do końca czerwca.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: