Ekspresowa S51 - obwodnica Olsztyna na ostatniej prostej. W czerwcu otwarcie
W budowie znajduje się jeszcze obwodnica Olsztyna jako odcinek drogi S51 o długości ok. 5 km pomiędzy węzłami Olsztyn Jaroty i Olsztyn Południe. Trasa ma być gotowa pod koniec czerwca. Zdjęcia: GDDKIA

Prace na ostatnim odcinku obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51 zmierzają ku końcowi. Pod koniec czerwca kierowcy przejadą całą trasą - obiecują drogowcy.

W budowie znajduje się jeszcze odcinek ekspresowej S51 o długości ok. 5 km pomiędzy węzłami Olsztyn Jaroty i Olsztyn Południe. Prace wymagały więcej czasu, bo występowały tam problemy z osiadaniem gruntu. Wykonawca wykonał dodatkowe wzmocnienie stosując technologię pali przemieszczeniowych formowanych w gruncie. Ułożona została już warstwa odsączająca, technologiczna. Następny etap to wykonanie warstw bitumicznych nawierzchni.

Jak informują drogowcy - zakończono już prace przy wzmocnieniu podłoża. Trwa układanie warstwy ścieralnej. W okolicach Bartąga oraz na drodze krajowej nr 53 w okolicach miejscowości Szczęsne toczą się już ostatnie roboty bitumiczne.

 

Układanie nawierzchni na ekspresowej S51 - obwodnicy Olsztyna

Układanie nawierzchni na ekspresowej S51 - obwodnicy Olsztyna. Zdjęcia: GDDKIA

Według deklaracji ekspresowym odcinkiem obwodnicy Olsztyna pojedziemy pod koniec czerwca.

Odcinek obwodnicy Olsztyna budowany w ciągu drogi S51 omija miasto od południowo–wschodniej strony od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Wschód. Obwodnica Olsztyna w ciągu S51 połączy się na węźle Olsztyn Południe z oddanym do ruchu 6 grudnia br. odcinkiem obwodnicy w ciągu DK16 Olsztyn Zachód – Olsztyn Południe. Trasa przebiega od drogi S51 w sąsiedztwie miejscowości Tomaszkowo poprzez okolice miejscowości Bartążek, Szczęsne i Klebark Mały do DK16 w okolicy Wójtowa. Połączenie z siecią dróg lokalnych zapewnią węzły Olsztyn Jaroty, Olsztyn Wschód oraz Olsztyn Pieczewo.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Stasiek Alkatraz
2019-06-11 23:13
No to czekamy!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: