• Facebook - conadrogach
Firmy mogą składać oferty na budowę DK47 Rdzawka - Nowy Targ
Droga krajowa nr 47 - Zakopianka.

Małopolski oddział GDDKiA ogłosił przetarg na budowę drogi krajowej nr 47 Rdzawka - Nowy Targ. Firmy i konsorcja mogą składać oferty na projekt i budowę trasy do 18 grudnia br.

W ramach zadania ma powstać nowa dwujezdniowa droga klasy GP o długości 16,1 km, cztery węzły drogowe: Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód, Nowy Targ Południe oraz 22 obiekty inżynierskie (mosty, wiadukty, estakady). W ramach zadania zaplanowano także budowę dróg obsługujących tereny przyległe do inwestycji, infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, kanalizacji i odwodnienia, urządzeń ochrony środowiska (ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt) oraz przebudowę infrastruktury technicznej.

Mapa przebiegu Zakopianki (DK47) na odcinku Rdzawka – Nowy Targ

Mapa Zakopianki na odcinku DK47 Rdzawka - Nowy Targ

Drogowcy chcą aby prace projektowe i roboty budowlane, wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zostały wykonane w terminie nie dłuższym niż 44 miesiące od daty zawarcia umowy.

- Budowa nowej, dwujezdniowej drogi do Nowego Targu umożliwi szybsze i bezpieczniejsze połączenie Podhala i Zakopanego z innymi regionami kraju. To inwestycja, na którą mieszkańcy regionu i turyści udający się na wypoczynek w polskie góry czekali od lat - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Budowa S7: Drążenie tunelu na Zakopiance zgodnie z planem

 

Według Generalnego Pomiaru Ruchu z 2015 r. na tym odcinku DK 47 średni ruch dobowy wynosi od 14 do 18 tys. pojazdów/dobę. W czasie weekendów, ferii i wakacji ruch ten znacznie wzrasta, co powoduje wyczerpanie przepustowości przekroju jednojezdniowego drogi. Ponadto budowa Zakopianki czyli drogi ekspresowej S7 z Lubnia do Rabki Zdroju oraz drogi dwujezdniowej nr 47 do Chabówki, gdzie połączy się z istniejącą drogą dwujezdniową do Rdzawki, uzasadniają kontynuację budowy odcinka dwujezdniowego do Nowego Targu. W mieście tym krzyżują się drogi krajowe nr 47 i 49 oraz droga wojewódzka w kierunku Czarnego Dunajca, rozprowadzające ruch na Podhalu.

Zniknie wąskie gardło na Zakopiance. Budowa węzła w Poroninie ruszyła!

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

MLP
2017-11-09 11:25
No to pięknie wjedziemy z nowej dwupasmówki w wybudowane właśnie rondo na Zakopiance na granicy NT. Sabotaż czy głupota GDDKIA?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: