1. Strona główna
  2. Informacje
  3. GDDKIA podpisała umowę na ostatni odcinek trasy S11 w woj. zachodniopomorskim

GDDKIA podpisała umowę na ostatni odcinek trasy S11 w woj. zachodniopomorskim

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-08-30
GDDKIA podpisała umowę na ostatni odcinek trasy S11 w woj. zachodniopomorskim
Czas na budowę dalszej części drogi S11 z Bobolic do Szczecinka. Zdjęcia: GDDKIA
Ponad 1,1 mld zł wyniesie budowa ponad 24 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S11 pomiędzy Bobolicami a Szczecinkiem. Drogowcy podpisali dzisiaj umowę z wykonawcą prac – firmą Intercor. To będzie ostatni brakujący fragment trasy S11 w woj. zachodniopomorskim, bo we wrześniu planowane jest otwarcie trzech nowych odcinków S11 pomiędzy Koszalinem a Bobolicami. Docelowo ekspresowa trasa S11 połączy Kołobrzeg i Koszalin z Wielkopolską i Górnym Śląskiem.

Spis treści:

Intercor wykonawcą nowego odcinka S11 w woj. zachodniopomorskim

Terminy budowy S11 Bobolice - Szczecinek

Mapa przebiegu S11 Szczecinek - Bobolice

Jaka będzie nowa S11 do Szczecinka?

 

Intercor wykonawcą nowego odcinka S11 w woj. zachodniopomorskim

- Podpisaliśmy umowę na realizację drogi ekspresowej na odcinku Bobolice - Szczecinek. To ostatni odcinek realizacyjny S11 w województwie zachodniopomorskim. Inwestycje wykona firma Intercor za kwotę nieco ponad 1,1 mld zł – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Terminy budowy S11 Bobolice – Szczecinek.

Przypomnijmy, decyzja środowiskowa dla drogi S11 na terenie województwa zachodniopomorskiego została uzyskana już w 2011 roku. Dla odcinka Bobolice - Szczecinek dalsze prace przygotowawcze, opracowanie dokumentacji, ruszyły po przyznaniu dofinansowania w 2017 r. W 2018 roku podpisano umowę z firmą Transprojekt Gdański, o wartości 6 mln zł, na opracowanie Koncepcji programowej wraz z projektem budowlanym. W 2021 roku dokumentacja została zakończona i złożono wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). 28 listopada 2022 roku Wojewoda Zachodniopomorski wydał decyzję ZRID dla tego odcinka.

Droga ekspresowa S11 – aktualny stan prac, odcinki oddane, w budowie i projektowaniu

Terminy budowy S11 Bobolice - Szczecinek

Jak zaznaczają drogowcy w ciągu 30 dni zostanie wykonawcy przekazany plac budowy, ale będzie miał jeszcze 7 miesięcy na opracowanie projektów wykonawczych. Na realizację prac budowlanych przewidziano 22 miesiące z wyłączeniem okresów zimowych (od 15 grudnia do 14 marca). Zgodnie z harmonogramem inwestycji zasadnicze roboty budowlane powinny rozpocząć się wiosną 2024 roku, a zakończyć latem 2026 roku. Umowny termin zakończenia prac to lipiec 2026 roku.

Mapa przebiegu S11 Szczecinek - Bobolice

Mapa drogi ekspresowej S11 Szczecinek - Bobolice

Mapa: GDDKIA

Jaka będzie nowa S11 do Szczecinka?

Nowa droga ekspresowa S11 Bobolice – Szczecinek będzie dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. S11 ominie od wschodu miejscowość Wierzchowo wyprowadzając z jej centrum ruch tranzytowy. Na tym odcinku powstaną dwa węzły drogowe - Wierzchowo oraz Szczecinek Północ. Ten ostatni powstanie w miejscu obecnego ronda na północnym końcu obwodnicy Szczecinka. Na południe od węzła Wierzchowo przewidziana jest realizacja pary Miejsc Obsługi Podróżnych. Obiekty te będą posiadały rezerwę pod budowę stacji paliw i restauracji. Przewidziano budowę 26 obiektów mostowych, w tym czterech górnych przejść dla zwierząt.

Po oddaniu drogi S11 dotychczasowa DK11 i jej przebudowane fragmenty stracą status drogi krajowej i będą służyły komunikacji lokalnej.

Olbrzymie place budowy S6, S3 i S11 na trasach nad Bałtyk. Gdzie korki i kiedy największy ruch?

Odcinek Bobolice - Szczecinek połączy budowane obecnie odcinki drogi ekspresowej S11 Koszalin - Bobolice i obwodnicę Szczecinka. Oddanie do ruchu 48 km trasy do Bobolic planowane jest w II połowie września br.

Fragment do Szczecinka będzie ostatnim odcinkiem realizacyjnym trasy S11 w województwie zachodniopomorskim. Inwestycja powstaje w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.).

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S11 Jak dojadę - Bobolice Jak dojadę - Szczecinek