Korki na A2 w Wielkopolsce. Będzie remont autostrady Koło – Dąbie
W tym roku drogowcy zapowiadają remont ostatniego odcinka autostrady A2 na trasie Konin - Koło - Dąbie. Kierowcy musza być gotowi na utrudnienia na odc. Koło - granica woj. Zdjęcia: GDDKIA

W tym roku zostanie wyremontowany ostatni odcinek autostrady A2 Konin – Łódź zarządzanej przez GDDKiA. Prace obejmą prawie 12 kilometrowy odcinek Koło- granica województwa. To obok rozbudowy obwodnicy Poznania, kolejna inwestycja na A2 w woj. wielkopolskim, która będzie powodować utrudnienia w ruchu.

Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad ogłosiła przetarg na remont autostrady A2 na odcinku Koło – granica województwa. Rok wcześniej wymieniono nawierzchnię na odcinku Konin – Koło. Podobnie jak poprzednio, w zakres prac wchodzi remont nawierzchni autostrady wraz z odnowieniem oznakowania poziomego i pionowego. Po zakończeniu remontu na całym 45 kilometrowym odcinku autostrady A2 Konin - Koło- Dąbie będzie odnowiona nawierzchnia. Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest w marcu-kwietniu. 

 

To nie jedyne zadanie na wielkopolskiej A2-ce, które będzie powodować utrudnienia w ruchu. W marcu ruszy rozbudowa autostradowej obwodnicy Poznania. Około 16 km odcinek pomiędzy węzłami Poznań Zachód - Poznań Krzesiny zostanie poszerzony o nowy pas ruchu w każdym kierunku. Prace zakończą się najpóźniej do połowy 2020 roku i będą prowadzone na czynnej autostradzie (ruch będzie puszczony dwoma zwężonymi nitkami).

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

poznaniak
2019-02-22 20:14
lepiej wyremontujcie odcinek A2 od Orlenu do węzła Emilia w kierunku Warszawy bo tam jedzie się jak na koniu , przełomy ze hej

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: