1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Korki w drodze nad Bałtyk: Węzeł Szczecin Kijewo - kolejne etapy prac

Korki w drodze nad Bałtyk: Węzeł Szczecin Kijewo - kolejne etapy prac

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2021-08-02
Korki w drodze nad Bałtyk: Węzeł Szczecin Kijewo - kolejne etapy prac
Węzeł Szczecin Kijewo - wąskie gardło w drodze nad Bałtyk. Zdjęcia: GDDKIA
Cały czas trwają roboty na autostradzie A6 przy węźle Szczecin Kijewo. Prace wiążą się z utrudnieniami na obwodnicy Szczecina, której przedłużeniem jest droga ekspresowa S3 prowadząca w kierunku Świnoujścia i S6 w stronę Koszalina. Mimo, że na czas wakacji wykonawca udrożnił przejazd obiema jezdniami to i tak tworzą się korki.

W województwie zachodniopomorskim szczególną uwagę trzeba zwrócić na utrudnienia na przebudowywanym węźle drogowym Szczecin Kijewo na połączeniu autostrady A6 (wspólny przebieg z S3) i DK10.

Na węźle Szczecin Kijewo wykonywana jest obecnie nowa łącznica Szczecin - Kołbaskowo. Prace trwają również przy innych elementach węzła, w tym nowym wiadukcie nad autostradą A6 dla jezdni drogi krajowej nr 10 w stronę Stargardu. Została wykonana przebudowa jezdni autostrady A6 w stronę Świnoujścia, co umożliwiło uruchomienie przejazdu dwiema jezdniami po dwa pasy ruchu w każdą stronę.

Po wakacjach planowany jest powrót do ruchu jedną jezdnią, aby wykonać przebudowę jezdni w stronę Kołbaskowa i wykonać prace przy jezdniach zbiorczo-rozprowadzających oraz nowych łącznicach. Całkowite zakończenie prac przy węźle planowane jest na połowę przyszłego roku – informuje szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Alternatywne drogi nad Bałtykz ominięciem węzła Szczecin Kijewo

Węzeł Szczecin Kijewo położony jest w miejscu, które nie jest łatwo ominąć, jadąc na trasie Świnoujście - południe kraju (droga ekspresowa S3) czy Gdańsk - Koszalin - Kołobrzeg - Szczecin (droga ekspresowa S6). Węzeł zlokalizowany jest na wspólnym przebiegu tych dróg. W trakcie weekendów lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z dróg wojewódzkich, na których nie są prowadzone roboty drogowe. Jadąc S3 od południa na węźle Myślibórz można zjechać na DW119 (dawna DK3), w Pyrzycach skręcić na DW106 i tą drogą można przez Stargard i Nowogard dojechać na wybrzeże. Jest też możliwość jazdy od Gorzowa Wielkopolskiego DW151 przez Barlinek, Choszczno, Węgorzyno do Świdwina, gdzie zjedziemy na prowadzącą do Kołobrzegu DW162.

Mapa - alternatywne drogi nad Bałtyk, z ominięciem A6 i S3. Mapa: GDDKIA

Mapa - alternatywne drogi nad Bałtyk, z ominięciem A6 i S3

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A6 Jak dojadę - Szczecin