• Facebook - conadrogach
Łódź: Ulica Rokicińska w ciągu DW713 zostanie przebudowana
Miliony złotych trafia na modernizację drogi wojewódzkiej nr 713. Przebudowy doczeka się odcinek Kurowice - Ujazd i ul. Rokicińska w Łodzi. Zdjęcia: ZDW Łódź

W najbliższych latach zmodernizowane będą dwa odcinki drogi wojewódzkiej nr 713: biegnący przez Łódź (ulica Rokicińska) i odcinek między Kurowicami a Ujazdem. Inwestycja w Łodzi ma być realizowana etapami a pierwsze prace mogą ruszyć jesienią br.

- Podpisaliśmy umowę partnerską, dzięki której wspólnie przebudujemy ciąg drogi wojewódzkiej 713. Przy czym część od ulicy Malowniczej do granic Łodzi, czyli ul. Rokicińska, będzie realizowana przez miasto, a pozostały odcinek przez województwo - poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Obecnie trwają procedury związane ze składaniem wniosku o dofinansowanie tej inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Szacowana wartość projektu to 40,6 mln zł, a dofinansowanie, o które stara się miasto wynosi 31,5 mln zł.

Miasto zmodernizuje ponad trzykilometrowy odcinek DW713. Inwestycja potrwa 2-3 lata. Oprócz prac budowlanych wykonane zostaną nasadzenia drzew - 130 klonów zwyczajnych i leszczyn pospolitych.

- Przebudowa będzie polegała na tym, że zbudujemy jezdnię siedmiometrową, czyli po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Taka jest dostępność terenu. Zwiększymy nośność tej drogi, aby była dostosowana do ruchu pojazdów ciężarowych. Dodatkowo powstaną chodniki, drogi rowerowe, nowe oświetlenie i przystanki. Przebudowane zostaną także dwa przejazdy przez torowiska i kanalizacja deszczowa. To duża inwestycja, dlatego będzie realizowana etapami. Mam nadzieję, że uda się ją zakończyć w ciągu dwóch sezonów budowlanych - mówiła Katarzyna Mikołajec.

Prace rozpoczną się w tym roku i będzie to spore wyzwanie, jeśli chodzi o organizację ruchu, obecnie trwa jej opracowywanie. Do czerwca będzie informacja o dofinansowaniu. Potem rozpoczną się procedury przetargowe. Wykonawca najprawdopodobniej będzie mógł rozpocząć prace we wrześniu.

Inwestycja jest realizowana wspólnie z Urzędem Marszałkiem. Zarząd Dróg Wojewódzkich przebuduje inny odcinek tej trasy 713 między Kurowicami a Ujazdem. Jego długość wyniesie 18,5 km. Modernizacja, warta ponad 120 mln zł spowoduje poprawę dostępności komunikacyjnej województwa, a na drodze będzie bezpieczniej.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: