• Facebook - conadrogach
Obwodnica Przecławia i Warzymic w rękach Energopolu
Wybrano wykonawcę w przetargu na realizację obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu DK13 wraz z węzłem na A6 Szczecin Zachód. Mapa: GDDKIA

Wybrano wykonawcę w przetargu na realizację obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu drogi krajowej nr 13. Za najkorzystniejszą drogowcy uznali ofertę złożoną przez firmę Energopol Szczecin S.A. Zakończenie inwestycji, która połączy Szczecin z siecią autostrad i dróg ekspresowych zaplanowano w 2021 roku.

Oferta Energopolu Szczecin opiewa na kwotę 140.422.950,00 zł brutto i przewyższa budżet jaki GDDKIA zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (106 585 650,00 zł brutto).

- Zbliżamy się do finalizacji procedury przetargowej. Pozostali oferenci będą mieli 10 dni na ewentualne odwołania od wyniku przetargu. Jeżeli nie będzie odwołań, to rozpocznie się kontrola uprzednia Urzędu Zamówień Publicznych. Po jej zakończeniu i spełnieniu wszelkich formalności będzie mogło dojść do podpisania umowy – mówi Łukasz Lendner Dyrektor GDDKiA O/Szczecin.

https://pic.conadrogach.pl/zdjecia/mapa/mapa-droga-krajowa-dk13-obwodnica-szczecin-warzymic-przeclawia.jpg

Mapa przebiegu obwodnicy Warzymic i Przecławia w ciagu DK13 wraz z węzłem autostradowym Szczecin Zachód. Mapa: GDDKIA

Obwodnica Przecławia i Warzymic w ciągu DK nr 13 będzie dwujezdniową drogą klasy GP (główna ruchu przyśpieszonego). Trasa ta wyprowadzi ruch w relacji miasto Szczecin – autostrada A6 z podszczecińskich miejscowości Przecław i Warzymice. Powstanie tej drogi znacznie poprawi skomunikowanie Szczecina z siecią autostrad i dróg ekspresowych. W ramach inwestycji planowana jest również budowa nowego węzła drogowego Szczecin Zachód na połączeniu z autostradą A6 przy jednoczesnym zamknięciu obecnie funkcjonującego węzła, który powstał w latach 30 ubiegłego wieku i nie spełnia współczesnych parametrów (południowe łącznice wykonane są z kostki brukowej).

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: