Obwodnica Szczecinka: Nowa DK20 połączy się z S11 i wyprowadzi ruch z miasta
Jest zatwierdzony Program Inwestycji dla obwodnicy Szczecinka w ciągu DK20. Oznacza to rozpoczęcie procesu przygotowania i realizacji dla tego zadania. Nowa droga ma być gotowa w 2025 r. Mapa: GDDKIA

Jest zielone światło do realizacji brakującego odcinka obwodnicy Szczecinka w woj. zachodniopomorskim. Chodzi o odcinek drogi krajowej nr 20, który od południa ominie miasto i połączy się budowaną obwodnica w ciągu drogi ekspresowej S11. Dzięki temu ruch tranzytowy przeniesie poza miasto.

Został zatwierdzony Program Inwestycji dla budowy obwodnicy Szczecinka o długości 4,3 km w ciągu drogi krajowej nr 20.

- Inwestycja miała uzyskaną decyzję środowiskową wspólnie z obwodnicą Szczecinka w ciągu S11, teraz dzięki decyzjom Ministra infrastruktury będziemy mogli całkowicie wyprowadzić drogi krajowe ze Szczecinka - mówi Łukasz Lendner Dyrektor GDDKiA O/Szczecin.

Kolejnym krokiem będzie opracowanie Koncepcji Programowej, przetarg na jej wykonanie powinien zostać ogłoszony pod koniec lutego tego roku.

Przez położony na wschodzie województwa zachodniopomorskiego Szczecinek przebiegają dwie drogi krajowe - DK11 i DK20. Drogi te krzyżują się w dwóch miejscach na terenie miasta. Obecnie trwa budowa obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S11 o długości 12 km, która wyprowadzi ze Szczecinka ruch tranzytowy w relacji północ-południe. Jednak w dalszym ciągu przez centrum Szczecinka przebiegać będzie DK20. Po to, aby wyprowadzić ze Szczecinka cały ruch tranzytowy konieczna jest realizacja obwodnicy w ciągu DK20.

Obwodnica w ciągu DK20 ominie od południa Szczecinek, łącząc się z budowaną obecnie obwodnicą w ciągu drogi S11. Nowa trasa będzie jednojezdniową drogą klasy GP. Inwestycja rozpocznie się na północ od miejscowości Sitno, gdzie powstanie rondo, od którego rozpocznie się obwodnica. Następnie droga będzie przebiegała w kierunku wschodnim przechodząc wiaduktem nad linią kolejową Szczecinek-Piła. Na przecięciu z obecną DK11 powstanie kolejne rondo, a na włączeniu w S11 nowy węzeł drogowy.

Realizacja inwestycji planowana jest w formule Projektuj i Buduj. Zakończenie budowy przewidziano na 2025 rok.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Kovalski2
2019-03-04 20:33
Miejmy nadzieję, że ktoś wreszcie pomyśli o wyprowadzeniu ruchu z Wałcza jak to ma miejsce w Szczecinku.
Jan
2019-02-15 17:27
Szkoda, że takiego projektu nie ma w odniesieniu połączenia obwodnicy Wałcza z drogą nr 22 (na wylocie z Wałcza na Szczecin).

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: