• Facebook - conadrogach
Poznań: Zmieniła się organizacja ruchu w rejonie Estakady Katowickiej
Z utrudnieniami na Trasie Katowickiej w Poznaniu. Mapa: Poznańskie Inwestycje Miejskie

W Poznaniu trwają prace przy przebudowie estakad Trasy Katowickiej w ciągu drogi krajowej nr 11. Kierowcy w dalszym ciągu muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na tej popularnej poznańskiej wylotówce.

W związku z realizacją kolejnych etapów inwestycji “Przebudowa ul. Krzywoustego - przebudowa obiektów inżynierskich nad ul. Inflancką i ul. Chartowo” zamknięta została:

  • południowa jezdnia w ul. Inflanckiej; w kierunku ul. Piaśnickiej, na odcinku od ul. Bobrzańskiej do ul. Wiatracznej. Ruch kołowy odbywa się po jezdni północnej - zarówno w stronę ul. Piaśnickiej, jak i stronę ronda Żegrze.

  • południowa jezdnia ul. Chartowo/Żegrze; w kierunku ul. Abpa A. Baraniaka, na odcinku od ul. Bobrzańskiej do ul. Wiatracznej. Ruch na czas robót odbywać się będzie po jezdni północnej – zarówno w stronę ul. Abpa A. Baraniaka, jak i ronda Żegrze).

Wszystkie utrudnienia na drodze krajowej nr 11

Trasa Katowicka to jedna z głównych arterii wjazdowych do Poznania od strony Kórnika. Jej początki to lata 1974-1976. Cały 9-kilometrowy odcinek trasy prowadzi z ronda Rataje do granic miasta. Składa się na niego estakada, cztery wiadukty i dwa przejścia podziemne. Ulica Krzywoustego w ciągu DK11 to główny wjazd do miasta od strony południowo-wschodniej, zapewnia połączenie z droga ekspresową S11 i autostradą A2.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: