1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Projekt i budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska za 199 mln zł

Projekt i budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska za 199 mln zł

  1. conadrogach.pl
  2. GDDKiA
  3. 2017-06-28
Projekt i budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska za 199 mln zł
Wybrano najkorzystniejszą ofertę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu DK77. Zdjęcia: GDDKIA
Prawie 199,2 mln zł, 34 miesiące na realizację i 10 lat gwarancji to oferta uznana za najkorzystniejszą w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska w woj. podkarpackim. Trasa o długości 15,3 km będzie częścią drogi krajowej nr 77.

Taką ofertę złożyło ją konsorcjum firm Mostostal Warszawa S.A. (Lider) i Acciona Construccion S.A. W sumie w przeprowadzonym postępowaniu przetargowym złożonych zostało 11 ofert.

- Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych pozwalających na realizację inwestycji – zaznaczają drogowcy.

Początek projektowanej obwodnicy w ciągu DK77 zlokalizowany jest ciągu drogi krajowej w miejscu skrzyżowania ulic Podskarpowej i Chopina w miejscowości Stalowa Wola. Koniec zaś stanowi włączenie obwodnicy do istniejącej DK77 w m. Przędzel przed węzłem "Rudnik", stanowiącym połączenie projektowanej obwodnicy z drogą ekspresową S19 (docelowo po wybudowaniu drogi ekspresowej – włączenie do węzła „Rudnik”).

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 77 Jak dojadę - Nisko Jak dojadę - Stalowa Wola