Remont opolskiej A4: Jeździmy jedną jezdnią autostrady A4 w okolicach góry św. Anny
Zgodnie z zapowiedzią wykonawcy 22 lipca rozpoczął się remont jezdni autostrady A4 od strony Opola w kierunku Katowic, na wysokości Góry Św. Anny. Zdjęcia: GDDKIA

Ruszył remont kolejnego odcinka autostrady A4 - jezdni południowej autostrady A4, tj. jezdni od strony Opola w kierunku Katowic, na wysokości Góry Św. Anny, pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. Kierowcy muszą przygotować się na korki i utrudnienia w ruchu, bo przełożono ruch z jezdni południowej na jezdnię północną. Do dyspozycji na wyznaczonej jezdni są po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Lipiec - prace na jezdni południowej autostrady A4 Wrocław - Katowice

Dziś, 22 lipca nastąpiło zamknięcie jezdni południowej autostrady, tj. jezdni w kierunku do Katowic na odcinku ponad 7 kilometrów. Roboty są prowadzone w jednym etapie całą szerokością jezdni południowej, przy czym ruch jest przełożony na jezdnię przeciwną, tj. na jezdnię w kierunku do Wrocławia. Z kolei ruch na jezdni północnej, tj. w kierunku Opola, jadąc z Katowic odbywa się dwukierunkowo, a kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. 

- Na autostradzie, w miejscach przy wybranych kolumnach alarmowych i drogach dojazdowych prowadzących w kierunku remontowanego fragmentu robót oraz na całej długości remontowanego odcinka jezdni południowej w pasie rozdziału w odstępach co 1 km będzie dostępna woda oraz po 3 kabiny sanitarne co 2 km. Oczywiście przewidziane są one do dyspozycji tylko w sytuacji zaistnienia dużego zatoru po zjechaniu z ciągu głównego - informują drogowcy.

 

Pod koniec września zakończy się remont 7 km odcinka autostrady A4 w woj. opolskim

Dopiero pd koniec września zakończy się remont 7 km odcinka autostrady A4 w woj. opolskim. Zdjecia: GDDKIA

Wykonawcą remontu jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A. Wartość zawartej umowy z wykonawcą opiewa na kwotę około 18 mln zł. Remont jest realizowany w formule „zaprojektuj i wyremontuj”. Oznacza to, że w pierwszej kolejności wykonawca opracował projekt remontu autostrady i obecnie na jego podstawie rozpoczyna prace w terenie. Oprócz remontu nawierzchni zakres robót obejmie również remont odwodnienia, profilowanie zawyżonych lub zaniżonych poboczy, wymianę barier betonowych, odtworzenie oznakowania poziomego wraz z punktowymi elementami odblaskowymi, remont obiektów mostowych.

Odnowiony fragment autostrady A4 powinien być udostępniony kierowcom przed końcem września.

Na przestrzeni lat 2013-2018 wyremontowano 133 km autostrady A4 wraz z 4 węzłami: Brzeg, Opole Zachód, Opole Południe oraz Krapkowice.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: