S7 Napierki - Płońsk czeka na ZRID. Na razie mogą pracować archeolodzy
Ruszają prace archeologiczne na odcinku S7 Napierki - Płońsk. Na budowę trasy poczekamy do wydania ZRID. Zdjęcia: droga ekspresowa S7 w woj. warmińsko-mazurskim

Budowa drogi ekspresowej S7 Napierki (granica woj. warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego) - Płońsk to inwestycja obejmującą budowę 71 km drogi ekspresowej S7. Obecnie toczy się procedura uzyskiwania decyzji ZRID – Zgody na Realizację Inwestycji Drogowej wydawanej przez wojewodę, która da zielone światło do rozpoczęcia prac w terenie. Wcześniej ruszą prace archeologiczne. Zadanie jest częścią większej inwestycji tj. budowy trasy S7 Warszawa - Gdańsk

W piątek, 7 czerwca, podpisana została umowa wykonawcza na ratownicze badania archeologiczne wraz z opracowaniem wyników tych badań na stanowiskach archeologicznych zlokalizowanych na trasie drogi ekspresowej S7 na odcinku Napierki - Płońsk. Badania archeologiczne zostaną przeprowadzone na ośmiu stanowiskach usytuowanych w okolicach miejscowości Pepłowo, Nowa Wieś, Wola Dłużniewska, Dłużniewo, Ćwiklinek, Cieciórki, Mdzewo i Kuklin. Miejsca te zostały wytypowane na podstawie wcześniejszych badań powierzchniowych. Są to stanowiska o powierzchni nie większej niż 40 arów. Wykopaliska potrwają od 15 do 20 dni od dnia przekazania terenu w zależności od stanowiska. Po zakończeniu badań wykopaliskowych archeolodzy będą mieli 12 miesięcy na opracowanie wyników badań dla poszczególnych stanowisk.

Wykonawcą prac archeologicznych będzie konsorcjum firm: APB THOR Sp. z o.o. z siedzibą w Gnieźnie, Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza z siedzibą w Poznaniu i Pracownia Archeologiczno-Konserwatorska z siedzibą w Zielonej Górze. Maksymalny koszt badań ustalony został na poziomie 36,1 tys. zł brutto.

 

Mapa drogi ekspresowej S7 Napierki - Płońsk

Mapa drogi ekspresowej S7 Napierki - Płońsk. Mapa: GDDKIA

Realizacja drogi ekspresowej S7 Napierki – Płońsk o łącznej długości 71 kilometrów została podzielona na cztery odcinki:

  • Napierki-Mława (ok. 14 km),
  • Mława - Strzegowo (ok. 21,5 km),
  • Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km),
  • Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km).

Inwestycja jest realizowana w systemie „Projektuj i buduj”.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Maciej
2019-06-13 13:14
Wybudować drogę krajową Toruń - Mława - Ostrołęka - Łomża ! Na mazurach pełno dróg krajowych a tu jakaś śmieszna wojewódzka! Biała plama w okolicach Mławy ! Wschód - zachód też jest ważny !!
Jan
2019-06-13 09:29
Czy wiadomo kiedy firmy dostaną dezycję ZRID?
Olo
2019-06-08 15:23
Jak długo to będzie trwało? Na co czeka wojewoda?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: