S7 Napierki - Płońsk czeka na ZRID. Na razie mogą pracować archeolodzy
- Michał Zawadzki
- conadrogach.pl
- 2019-06-07
W piątek, 7 czerwca, podpisana została umowa wykonawcza na ratownicze badania archeologiczne wraz z opracowaniem wyników tych badań na stanowiskach archeologicznych zlokalizowanych na trasie drogi ekspresowej S7 na odcinku Napierki - Płońsk. Badania archeologiczne zostaną przeprowadzone na ośmiu stanowiskach usytuowanych w okolicach miejscowości Pepłowo, Nowa Wieś, Wola Dłużniewska, Dłużniewo, Ćwiklinek, Cieciórki, Mdzewo i Kuklin. Miejsca te zostały wytypowane na podstawie wcześniejszych badań powierzchniowych. Są to stanowiska o powierzchni nie większej niż 40 arów. Wykopaliska potrwają od 15 do 20 dni od dnia przekazania terenu w zależności od stanowiska. Po zakończeniu badań wykopaliskowych archeolodzy będą mieli 12 miesięcy na opracowanie wyników badań dla poszczególnych stanowisk.
Wykonawcą prac archeologicznych będzie konsorcjum firm: APB THOR Sp. z o.o. z siedzibą w Gnieźnie, Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza z siedzibą w Poznaniu i Pracownia Archeologiczno-Konserwatorska z siedzibą w Zielonej Górze. Maksymalny koszt badań ustalony został na poziomie 36,1 tys. zł brutto.
Mapa drogi ekspresowej S7 Napierki - Płońsk. Mapa: GDDKIA
Realizacja drogi ekspresowej S7 Napierki – Płońsk o łącznej długości 71 kilometrów została podzielona na cztery odcinki:
- Napierki-Mława (ok. 14 km),
- Mława - Strzegowo (ok. 21,5 km),
- Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km),
- Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km).
Inwestycja jest realizowana w systemie „Projektuj i buduj”.