S7 Napierki - Płońsk czeka na ZRID. Na razie mogą pracować archeolodzy
Ruszają prace archeologiczne na odcinku S7 Napierki - Płońsk. Na budowę trasy poczekamy do wydania ZRID. Zdjęcia: droga ekspresowa S7 w woj. warmińsko-mazurskim

Budowa drogi ekspresowej S7 Napierki (granica woj. warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego) - Płońsk to inwestycja obejmującą budowę 71 km drogi ekspresowej S7. Obecnie toczy się procedura uzyskiwania decyzji ZRID – Zgody na Realizację Inwestycji Drogowej wydawanej przez wojewodę, która da zielone światło do rozpoczęcia prac w terenie. Wcześniej ruszą prace archeologiczne. Zadanie jest częścią większej inwestycji tj. budowy trasy S7 Warszawa - Gdańsk

W piątek, 7 czerwca, podpisana została umowa wykonawcza na ratownicze badania archeologiczne wraz z opracowaniem wyników tych badań na stanowiskach archeologicznych zlokalizowanych na trasie drogi ekspresowej S7 na odcinku Napierki - Płońsk. Badania archeologiczne zostaną przeprowadzone na ośmiu stanowiskach usytuowanych w okolicach miejscowości Pepłowo, Nowa Wieś, Wola Dłużniewska, Dłużniewo, Ćwiklinek, Cieciórki, Mdzewo i Kuklin. Miejsca te zostały wytypowane na podstawie wcześniejszych badań powierzchniowych. Są to stanowiska o powierzchni nie większej niż 40 arów. Wykopaliska potrwają od 15 do 20 dni od dnia przekazania terenu w zależności od stanowiska. Po zakończeniu badań wykopaliskowych archeolodzy będą mieli 12 miesięcy na opracowanie wyników badań dla poszczególnych stanowisk.

Wykonawcą prac archeologicznych będzie konsorcjum firm: APB THOR Sp. z o.o. z siedzibą w Gnieźnie, Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza z siedzibą w Poznaniu i Pracownia Archeologiczno-Konserwatorska z siedzibą w Zielonej Górze. Maksymalny koszt badań ustalony został na poziomie 36,1 tys. zł brutto.

 

Mapa drogi ekspresowej S7 Napierki - Płońsk

Mapa drogi ekspresowej S7 Napierki - Płońsk. Mapa: GDDKIA

Realizacja drogi ekspresowej S7 Napierki – Płońsk o łącznej długości 71 kilometrów została podzielona na cztery odcinki:

  • Napierki-Mława (ok. 14 km),
  • Mława - Strzegowo (ok. 21,5 km),
  • Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km),
  • Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km).

Inwestycja jest realizowana w systemie „Projektuj i buduj”.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

enrico
2019-09-13 16:42
Maciej- takiej trasy w ogóle nie ma w planach GDDKiA. Zapewne najpierw chcą zakończyć drogi przewidziane w PBDK na lata 2014-23 z rozliczeniem do 2025r. A do tego jeszcze daleko, bo już teraz są duże (kilkuletnie) opóźnienia w realizacji. Za to teraz kombinują nad budową Wielkiej Obwodnicy W-wy-(Płońsk-Wyszogród-Sochaczew-Góra Kalwaria-Mińsk Maz.-Wyszków-Płońsk). Olo- wydanie ZRiD jest przesunięte do końca 2019r. Więc realizacja omawianego odcinka S7 zakończy się najwcześniej ok.2023r. Musisz uzbroić się w cierpliwość.
Maggie
2019-08-15 00:02
Kiedy nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze! Prawdopodobnie brak funduszy na rozpoczęcie prac w terenie. Miały się rozpocząć już wiosną 2019, wycięto las na terenach państwowych, a na prywatnych - nikt jeszcze nie podjął tematu z właścicielami.
Mlawiak
2019-07-30 14:36
decyzja ZRID dla odcinka Mława Strzegowo odroczona do 31 grudnia. Tragedia...
Trzezwy na umysle
2019-07-22 10:23
Specjalnie blokują szybkie zakończenie trasy stolica - port. Po pierwsze bo A1 przestanie aż tyle zarabiać na platfusiarskiej amberowej kasostradzie a dwa że Polska się rozwinie! Przecież ,,chcemy żeby było tak jak było'' !! Szkoda pisać. Ludzie zastanówcie się przy urnach wyborczych.
Maciej
2019-06-13 13:14
Wybudować drogę krajową Toruń - Mława - Ostrołęka - Łomża ! Na mazurach pełno dróg krajowych a tu jakaś śmieszna wojewódzka! Biała plama w okolicach Mławy ! Wschód - zachód też jest ważny !!
Jan
2019-06-13 09:29
Czy wiadomo kiedy firmy dostaną dezycję ZRID?
Olo
2019-06-08 15:23
Jak długo to będzie trwało? Na co czeka wojewoda?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: