Świętokrzyskie: W tym roku do ruchu trafi obwodnica Chmielnika
Mapa przebiegu obwodnicy Chmielnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 765. Mapa: Świętokrzyski UM

Pod koniec tego roku powinna zakończyć się budowa obwodnicy Chmielnika w województwie świętokrzyskim (powiat kielecki). Odcinek ominie miejscowość od północy i pobiegnie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 765. Nowa trasa zapewni wygodne połączenie z drogą krajową nr 73. Poprzedzą to niestety utrudnienia na DK73.

Prace od czerwca 2017 roku realizuje Przedsiębiorstwo Fart z Kielc. Zgodnie z kontraktem o wartości 37,2 mln zł prace mają zakończyć się pod koniec listopada 2018 roku. Łączna wartość inwestycji to ponad 47 mln zł.

Nowa obwodnica o długości 2,7 km od Staszowa ominie Chmielnik od północy. Rozpocznie się od pięciowlotowego ronda na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 73 i pobiegnie w kierunku wschodnim, gdzie na skrzyżowaniu z drogą powiatową powstanie wiadukt drogowy. W dalszej części trasa przebiega w kierunku południowo – wschodnim do skrzyżowania z drogą powiatową, gdzie zaprojektowano czterowlotowe rondo i dalej aż do połączenia (w postaci ronda) z istniejącym śladem drogi wojewódzkiej nr 765. Zadanie oprócz budowy obwodnicy obejmuje także przebudowę 1,5- km odcinka DK73.

Obecnie prowadzone są prace polegające na skomunikowaniu obwodnicy z drogą krajową nr 73. W związku z tym zmieniła się organizacja ruchu. Utrudnienia polegają na zawężeniu DK73 na odcinku około 1 km (od km 40+600 do km 41+450). Ruch w obu kierunkach odbywa się jednym pasem (wahadłowo) i sterowny jest sygnalizacją świetlną. Prace te planowane są do końca września.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Witek
2018-08-03 21:17
A kiedy reszta obwodnicy do DK73 za Chmielnikiem w kierunku Buska i Tarnowa? Przecież większość pojazdów właśnie tam jedzie....

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: