1. Strona główna
  2. Informacje
  3. W grudniu nowe odcinki Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Pierwszy już w poniedziałek

W grudniu nowe odcinki Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Pierwszy już w poniedziałek

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2022-12-01
W grudniu nowe odcinki Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Pierwszy już w poniedziałek
Gotowy, 10 km odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia połączy Łany z Długołęką i autostradą A8. Zdjęcia: conadrogach.pl
W poniedziałek (5.12.2022 r.) pojedziemy nowym odcinkiem Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Będzie to krótki, 2,5 km fragment na południu Wrocławia od ulicy Buforowej (rondo w Żernikach Wrocławskich, gdzie obecnie kończy się obwodnica) do ulicy Grota-Roweckiego na Ołtaszynie. Dwa tygodnie później planowane jest otwarcie ok. 10 km odcinka na północy Łany – Długołęka.

W poniedziałek 5 grudnia otwarcie 2,5 km odcinka na południu Wrocławia

Już w poniedziałek, 5 grudnia, kierowcy pojadą nowym odcinkiem Wschodniej Obwodnicy Wrocławskiej, łączącym istniejący odcinek obwodnicy na rondzie w Żernikach Wrocławskich z ulicą Grota-Roweckiego na Ołtaszynie. Budowa 2,5-km odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia wyniosła 30 mln zł.


Nowy odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na południu

Nowy odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na południu. Zdjęcia: conadrogach.pl

Budowa drogi wojewódzkiej od skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego do drogi wojewódzkiej nr 395 (do Ronda Żerniki Wrocławskie) i do granicy Wrocławia (ul. Buforowa) realizowana była w formule zaprojektuj i wybuduj. 

Odcinek skomunikuje ul. Grota Roweckiego z istniejącym rondem na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 395 w Żernikach Wrocławskich w kierunku Strzelina, ul. Buforową w kierunku Wrocławia oraz drogą wojewódzką nr 372 (BŁD) w kierunku Długołęki.

Odcinek stanowi kolejny etap budowy dla całego ciągu komunikacyjnego Bielany – Łany – Długołęka. Do zakończenie inwestycji pozostanie realizacja dalszego ciągu komunikacyjnego od skrzyżowania
z ul. Grota Roweckiego do węzła Bielany Wrocławskie przy ul. Karkonoskiej, czyli fragment WOW przez Wysoką. Przetarg na jego budowę ruszy po wydaniu Zgody na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID).

Jaka będzie nowa autostrada A4 Wrocław – Legnica i droga S5 Sobótka - Bolków? Mapy przebiegu nowej A4 i S5 na Dolnym Śląsku

Na północy nowe 10 kilometrów WOW Łany – Długołęka czeka na otwarcie

Północna część Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (WOW) na odcinku Łany – Długołęka, łączy drogę wojewódzką nr 455 z DW372. Zaczyna się przy rondzie na ul. Strachocińskiej, w okolicach osiedla Wojnów oraz miejscowości Łany, i biegnie w stronę Długołęki. Jej budowa zakończyła się jeszcze w połowie listopada.

W listopadzie wykonawca, firma Mirbud, informował, że ze względu na programowanie sygnalizacji świetlnej otwarcie trasy może zostać przesunięte do koniec listopada. Obecnie trwają odbiory, które przeprowadzi Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. O tym, kiedy droga zostanie oddana do użytkowania, zdecyduje ostatecznie Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. Obecnie mówi się o połowie grudnia br.

W ciągu 10 km odcinka powstał m.in most nad Widawą i wiadukt nad linią kolejową. Nowa trasa połączy Wschodnią Obwodnicę Wrocławia z łącznikiem prowadzącym do A8 - Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i trasy S8 w kierunku Łodzi.

Gotowy od połowy listopada odcinek WOW Łany - Długołeka czeka na otwarcie

Gotowy od połowy listopada odcinek WOW Łany - Długołęka czeka na otwarcie. Zdjęcia: conadrogach.pl

 

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 372 Utrudnienia na drodze 455 Jak dojadę - Wrocław