• Facebook - conadrogach
W lutym umowa na S7 Kraków - Widoma
Za kilka lat powstanie S7 na północ od Krakowa. Zdjęcia: GDDKIA

Podpisanie umowy na odcinek S7 od Krakowa do Widomej jest planowane w lutym 2018 r. – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Kilka dni wcześniej zawarto umowę z wykonawcą odcinka z Widomej do Szczepanowic.

Obecnie trwa analiza ofert złożonych przez wykonawców na projekt i budowę odcinka węzeł Widoma (bez węzła) - Kraków (z włączeniem do węzła Nowa Huta). To tak zwany odcinek III o długości ok. 18,3 km. Oferty w postępowaniu przetargowym złożyło 11 firm, wszystkie zaproponowały 10 lat gwarancji i realizację zamówienia w 34 miesiące.

W poniedziałek, 8 stycznia 2017 r, podpisano umowę z wykonawcą odcinka S7 Szczepanowice – Widoma. Jest to odcinek nr II i stanowić będzie jednocześnie obwodnicę dla miejscowości: Książ Wielki, Miechów i Słomniki.

W sumie cała trasa S7 z Krakowa do granicy z woj. świętokrzyskim będzie miała 55,6-km. Jej realizacje podzielono na trzy odcinki. \Dla pierwszej części, o długości ok. 23,3 km, od granicy woj. świętokrzyskiego do Szczepanowic (bez węzła Szczepanowice), w czerwcu 2017 r. została podpisana umowa z wykonawcą na:

- projekt budowlany i uzyskanie decyzji ZRID do 28.08.2018 r. - dla odc. granica województwa – węzeł Miechów;
- uzyskanie decyzji środowiskowej i opracowanie koncepcji programowej do 28.08.2018 r. - dla odc. od w. Miechów do Szczepanowic.

W ramach inwestycji powstanie osiem węzłów: Książ, Miechów, Szczepanowice, Widoma, Łuczyce, Raciborowice, Kraków Mistrzejowice, Kraków Grębałów.

Droga ekspresowa S7 połaczy się Północną Obwodnicą Krakowa w ciągu S52 poprzez węzeł Kraków Mistrzejowice.

- Dodatkowym odciążeniem dla ruchu tranzytowego w Małopolsce będzie Północna Obwodnica Krakowa, dla której pod koniec 2017 r. został ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy robót – dodał minister infrastruktury i budownictwa A. Adamczyk.

 ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Kielcok
2018-01-10 12:03
Nareszcie!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: